Dance House. Nowe centrum tańca w Rotterdamie od MAD

Dance House. Nowe centrum tańca w Rotterdamie od MAD

zdj. MAD

MAD Architects ujawniło projekty nowego budynku Dance House, który stanie na nabrzeżu w Rotterdamie. Budynek będzie pełnił funkcję centrum tańca i sztuk performatywnych, stając się tym samym nową atrakcją turystyczną.

Dance House to nowoczesny budynek, który zapewni miastu dodatkową przestrzeń kulturalną. Będzie on zawierał sale taneczne, pracownie artystyczne, przestrzenie wystawowe, kawiarnie i restauracje. Wszystkie te elementy mają na celu zapewnienie przestrzeni, w której ludzie mogą cieszyć się sztuką i kulturą, a także relaksować się i odpoczywać.

Budynek ma charakterystyczną fasadę, która nawiązuje do ruchu i energii tańca. Jego fasada będzie w dużej mierze przeszklona, co zapewni budynkowi lekkość i elegancki wygląd. Dzięki temu rozwiązaniu obiekt poniekąd "połączy się" z otoczeniem. Budynek będzie także wyposażony w systemy energooszczędne, takie jak panele słoneczne i systemy odzyskiwania ciepła.

Projekt Dance House ma na celu zaoferowanie mieszkańcom Rotterdamu nowej, niepowtarzalnej przestrzeni kulturalnej, która będzie angażować lokalsów, a także przyciągać turystów z całego świata. Władze Rotterdamu oraz twórcy projektu mają nadzieję, że budynek będzie miał istotny wpływ na rozwój kulturalny miasta.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.