David Chipperfield Architects dla berlińskiego Marzahn

David Chipperfield Architects dla berlińskiego Marzahn

Georg-Knorr-Park w Berlinie, zdj. DCA

Nowa inwestycja DCA. Projektanci stworzyli zespół budynków w dawnej dzielnicy przemysłowej w stolicy Niemiec, by zapewnić berlińczykom niemal półtora tysiąca nowych tanich mieszkań.

Studio David Chipperfield Architects we współpracy z Wirtz International Landscape Architects zwyciężyli w konkursie na przekształcenie opuszczonego obiektu przemysłowego i produkcyjnego Georg-Knorr-Park w Berlinie w tętniącą życiem dzielnicę mieszkalną.

Georg-Knorr-Park w Berlinie, zdj. DCA

Projekt powstanie w berlińskiej dzielnicy Marzahn, na terenie o powierzchni 9 hektarów, otoczonym infrastrukturą miejską, budynkami handlowymi i zespołem zabytkowych budynków. Wizja architektów zakłada stworzenie ok. 1400 niedrogich mieszkań na wynajem i 90 000 m2 powierzchni biurowych oraz handlowych.

Georg-Knorr-Park w Berlinie, zdj. DCA

"Nowy budynek o powierzchni 152 000 m2 dzięki przemyślanej arkadowej budowie zapewni ochronę przed hałasem miasta, umożliwiając jednocześnie dostęp światła i powietrza do mieszkań z obu stron. „Przestronne wewnętrzne dziedzińce zostały zaprojektowane jako otwarte, obsadzone roślinnością przestrzenie, co pozwoli na stworzenie domowego, przytulnego klimatu. Balans między architekturą a przyrodą nada każdemu dziedzińcowi własny charakter” – zapewnia biuro David Chipperfield Architects.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.