David Chipperfield Architects dla organizacji 1014

David Chipperfield Architects dla organizacji 1014

1014, zdj. David Chipperfield Architects

Biuro architektoniczne David Chipperfield Architects udostępniło wizualizacje planowanej przebudowy kamienicy Beaux-Arts w Nowym Jorku, nowej siedziby organizacji non-profit 1014, której celem jest promowanie dobrych relacji i współpracy między Niemcami i Stanami Zjednoczonymi.

Sześciopiętrowa kamienica, która była bazą dla projektu praktyki David Chipperfield Architects to wąski budynek, znajdujący się pomiędzy dwiema większymi kamienicami. Obiekt, którego historia sięga roku 1906, znajduje się w prestiżowej lokalizacji na Manhattanie, naprzeciwko kultowego Metropolitan Museum of Art. W latach 50. budynek trafił w ręce niemieckiej organizacji Goethe-Institut, zajmującej się promowaniem i nauką języka niemieckiego.

1014, zdj. David Chipperfield Architects

 

„Kamienica zostanie odnowiona i rozbudowana z wyczuciem, dzięki czemu będzie doskonale spełniać funkcje zarówno publiczne, jak i mieszkalne,; podkreślone zostaną oryginalne cechy budynku, a także jego nowe elementy” – mówią architekci ze studia David Chipperfield Architects. „Na trzech niższych poziomach znajdą się przestrzenie publiczne, miejsca organizacji różnorodnych wydarzeń; wystaw, spektakli, pokazów filmowych, dyskusji i rozmów. Na górnych poziomach zaś zaplanowana pokoje dla naukowców i działaczy odwiedzających 1014” – powiedzieli architekci.

1014, zdj. David Chipperfield Architects

 

Przebudowa, która zakłada przeszklenie ścian budynku, umożliwi dobre doświetlenie wąskiej kamienicy światłem naturalnym. Obszerne przeszklenia znajdą się na parterze oraz na trzecim piętrze, gdzie znajdzie się duża przestrzeń wspólna uświetniona ogrodem zimowym, umożliwiająca gościom zawieranie znajomości i nawiązywanie relacji.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.