Passage of the Heart
Studio Brooks + Scarpa z Los Angeles opublikowało projekty pomnika ofiar Holokaustu, który ma powstać w Tallahassee na Florydzie.
Studio architektoniczne MVRDV opublikowało projekt „De Oosterlingen” - siedmiu budynków mieszkalnych, które powstaną na amsterdamskiej wyspie Oostenburg. Obiekty charakteryzują oryginalne kształty dachów, elewacje z drewna, szkła oraz cegły z recyklingu.
Projekt De Oosterlingen powstanie w tętniącej życiem dzielnicy mieszkalnej, która niegdyś była obszarem przemysłowym. Jego historia jest zachowana w architektonicznej charakterystyce okolicy, która obfituje w industrialne, ceglane, surowe budynki. Balans między tradycją budowlaną dzielnicy a nowoczesnością usiłował znaleźć również zespół z MVRDV, proponując projekt siedmiu połączonych ze sobą budynków, zorganizowanych wokół jednej wspólnej przestrzeni.
Założeniem projektu De Oosterlingen było stworzenie zdrowego, wygodnego i cieszącego oko kompleksu, który połączy użytkowników z naturą, przy okazji sprzyjając środowisku. „Będzie to zielony kompleks, który moim zdaniem jest dobry nie tylko dla ludzi, ale także dla ptaków i owadów. Jeden z budynków zostanie wykonany z ubitej ziemi – to znana od starożytności, zrównoważona metoda budowlana; inny będzie miał całkowicie zieloną fasadę. Budki lęgowe dla wróbli, jerzyków i nietoperzy zostaną wkomponowane w elewacje budynków” – o projekcie mówi Winy Maas, założyciel MVRDV.
Całkowita powierzchnia projektu wynosi 13 950 metrów kwadratowych. Inwestycja pomieści 144 lokali mieszkalnych i 100 metrów powierzchni usługowo – handlowej. W kompleksie znajdą się restauracje, sklepy ze zdrową żywnością, małe prywatne kino i instytucje społeczne. Budowa De Oosterlingen ma się rozpocząć pod koniec 2022 roku.
Studio Brooks + Scarpa z Los Angeles opublikowało projekty pomnika ofiar Holokaustu, który ma powstać w Tallahassee na Florydzie.
Fundacja Innowacji Społeczno-Kulturalnych zaprasza do udziału w konkursie i towarzyszących mu wydarzeniach w ramach Art in Architecture Festival 2021.
ODA podzieliła się koncepcją nowej siedziby Akademii Języka Hebrajskiego w Izraelu. Nowy budynek, mający stać się nowym punktem orientacyjnym dzielnicy kulturalnej, będzie sąsiadował z Muzeum Izraela, izraelskim Sądem Najwyższym, przyszłą siedzibą Biblioteki Narodowej, Knesetem i Uniwersytetem Hebrajskim.
Olbrzymi budynek muzeum ma być w założeniu architektów „przyjazny i sprzyjający różnorodnym społecznościom Sydney”. Architekci przebudują i odnowią australijskie muzeum sztuki użytkowej i nauki, przenosząc jedną z najstarszych i najważniejszych instytucji kultury w Australii.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.