Desert Rock. Kolejny wyjątkowy projekt w Arabii Saudyjskiej

Desert Rock. Kolejny wyjątkowy projekt w Arabii Saudyjskiej

Desert Rock, zdj. Oppenheim Architecture

Projekt firmy Red Sea Development, mający na celu uatrakcyjnienie nadmorskich obszarów Arabii Saudyjskiej pod względem turystycznym, nieustannie zaskakuje. Deweloper zaprosił do współpracy biuro architektoniczne Oppenheim Architecture, które prezentuje projekt Desert Rock – apartamentów w stu procentach zintegrowanych ze skalistym krajobrazem regionu.

Jednym z głównych założeń projektu Desert Rock było scalenie architektury z naturą. Zespół architektów ze studia Oppenheim mają zamiar wbudować 48 willi i 12 pokoi hotelowych w pasmo górskie. Jak podkreślają twórcy, projekt zadba o doświadczenia gości w najmniejszym szczególe. Drogi i pomieszczenia gospodarcze oraz administracyjne zostaną wpisane w krajobraz tak, że nie będą w ogóle widoczne. Dzięki temu goście będą mogli cieszyć się doświadczeniem prawdziwego obcowania z naturą.

Desert Rock, zdj. Oppenheim Architecture

 

W ośrodku znajdzie się światowej klasy centrum spa i fitness, jadalnia oraz miejsca do relaksu i medytacji. Dla gości przewidziano również przestrzenie, w których będą mogli uprawiać sport na świeżym powietrzu, a także sale edukacyjne, które przybliżą zwiedzającym z całego świata charakterystykę i geografię regionu.

Desert Rock, zdj. Oppenheim Architecture

 

„Desert Rock to jeden z najbardziej wyjątkowych pustynnych krajobrazów na świecie, dlatego chcieliśmy uhonorować go za pomocą architektury. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów i integracji ośrodka ze skałami, goście mogą fizycznie połączyć się z celem swojej podróży i doświadczyć oszałamiającego, naturalnego piękna Arabii Saudyjskiej” – mówi Chad Oppenheim, założyciel Oppenheim Architecture.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.