Dobiega końca budowa Valley

Dobiega końca budowa Valley

Valley, MVRDV

MVRDV opublikowało zdjęcia Valley, oryginalnego wieżowca, którego budowa dobiega końca w Rotterdamie. W inwestycji, która ma zostać otwarta w 2022 roku, znajdzie się 200 mieszkań, biura, a także lokale gastronomiczne.

Valley to budynek o mieszanym przeznaczeniu, który powstaje na zlecenie firmy EDGE Technologies. Obiekt składa się z trzech połączonych ze sobą budynków różnej wysokości, spojonych wspólnym niskim tarasem. Projekt czerpie inspiracje z natury – jego forma ma przypominać górską dolinę, na co wskazuje również jego nazwa.

Valley, zdj. MVRDV

 

Zamysłem architektów z MVERV było stworzenie budynku, który w zależności od strony, z której jest oglądany, pokazuje inne oblicze. Valley charakteryzuje się zatem nieregularnym kształtem i balkonami oraz oknami rozłożonymi w sposób naśladujący przypadkowość. Na postrzępionych krawędziach budynku zasadzone zostanie 13 tys. gatunków roślinności, za której projekt odpowiada projektant krajobrazu Piet Oudolf.

Valley, zdj. MVRDV

 

Winy Maas, założyciel studia MVRDV, opisuje projekt Valley jako „wprowadzający do miasta element rustykalnej zieleni”. „Mieszkania mają wykusze z pięknymi widokami i duże balkony z bogactwem roślinności, dzięki czemu cały budynek zyskuje wiejski charakter” – powiedział.

Valley, zdj. MVRDV

 

Nieregularne są również wnętrza Valley. Jak mówią projektanci, każde mieszkanie w budynku ma swój własny niepowtarzalny układ. Wszystkie lokale są jednak zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować dostęp światła słonecznego do wnętrz.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.