Dogpatch. Nowy projekt na wybrzeżu San Francisco

Dogpatch. Nowy projekt na wybrzeżu San Francisco

Dogpatch, zdj. Foster + Partners

Studio architektoniczne Foster + Partners ujawniło plany przekształcenia terenu nieczynnej elektrowni na nabrzeżu San Francisco w wielofunkcyjną zabudowę miejską. Projekt kompleksu Dogpatch obejmie wygodne budynki mieszkalne, powierzchnie handlowe, lokale usługowe, hotele oraz obszerny, siedmiohektarowy park do użytku mieszkańców miasta.

Firma Foster + Partners zaprojektowała dwa nowe budynki wielofunkcyjne, które staną na terenie zlokalizowanym pomiędzy dzielnicą Dogpatch a nabrzeżem San Francisco. Górne kondygnacje tych budynków zostaną zaadaptowane na powierzchnie mieszkalne, a niższe kondygnacje przeznaczone będą na przestrzenie do pracy i rekreacji. Znajdą się na nich lokale gastronomiczne, sklepy oraz przestrzenie coworkingowe. Wokół kompleksu powstaną tereny zielone oraz trasy rowerowe i piesze, które połączą osiedle z nabrzeżem i resztą miasta.

Dogpatch, zdj. Foster + Partners

 

„Naszym zamiarem było ożywienie dawnej dzielnicy przemysłowej i tchnięcie nowego życia w tę część San Francisco. Projekt zapewni niezwykle potrzebne w tej okolicy domy, projektowane z myślą o człowieku, zrównoważonym rozwoju i szczęśliwej społeczności – wartości głęboko zakorzenionych w bogatej historii tego miejsca. Naszym celem było stworzenie idealnej struktury miejskiej, która pomoże stworzyć tętniącą życiem, zdrową i w pełni zintegrowaną społeczność, promującą etykę życia i pracy na miarę XXI wieku” – mówi Armstrong Yakubu z Foster + Partners.

Dogpatch, zdj. Foster + Partners

 

Źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.