Dom 4 widoków od Tyyni Studio

Dom 4 widoków od Tyyni Studio

Dom 4 widoków, zdj. Tyyni Studio

Polska praktyka architektoniczna Tyyni Studio prezentuje projekt minimalistycznego całorocznego domku wypoczynkowego, który można zrealizować nawet bez pozwolenia na budowę. Urokliwa altanka, pozbawiona zbędnych elementów architektonicznych, pozwoli użytkownikom na nawiązanie kontaktu z naturą.

Domek Tyyni Studio to niewielki budynek, zaprojektowany na planie krzyża o ramionach równej długości. Konstrukcja została nazwana Domem 4 widoków nie bez powodu – na trzech z czterech ścian zamykających ramię krzyża znajdują się obszerne przeszklenia, dzięki którym mieszkańcy mogą podziwiać okolicę, na czwartej zaś umieszczono wejście. „Dom składa się z czterech przestrzeni: dziennej, sypialnianej, kuchennej i sanitarnej. Zależało nam, aby nie wydzielać ich od siebie ścianami. Potrzebna była również przestrzeń, która połączy ze sobą wszystkie strefy funkcjonalne. Dlatego taki układ sam się narzucał i wydawał nam się logiczny” – mówi Piotr Gniewek w rozmowie z portalem Architektura i Biznes.

Dom 4 widoków, zdj. Tyyni Studio

 

Dom został zaprojektowany tak, by móc stanąć niemal wszędzie, również w miejscach znacznie oddalonych od ośrodków miejskich. Dlatego też zadbano o to, by był jak najbardziej niezależny energetycznie. Na dachu domu znajdują się panele fotowoltaiczne, które są w stanie zapewnić mu samowystarczalność. Architekci podkreślają jednak, że będzie to możliwe tylko przy ograniczonych potrzebach mieszkańców. To jednak nie powinien być problem dla tych, którzy w Domu 4 widoków szukają ucieczki od szybkiego, intensywnego i przepełnionego bodźcami codziennego życia.

Dom 4 widoków, zdj. Tyyni Studio

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.