Dom Falujący

Dom Falujący

Dom Falujący, zdj. 81.waw.pl

Dom Falujący to nowa inwestycja zaprojektowana przez studio 81.waw.pl. Pokryty ustawionymi pionowo jasnymi drewnianymi żyletkami dom wydaje się falować. Niestandardowa ozdoba elewacji nie tylko dodaje domowi unikalnego charakteru, ma także swoje zadanie – chronić prywatność mieszkańców i regulować dopływ światła dziennego do wnętrz domu.

Dom Falujący zbudowany został na planie prostokąta, jest prostopadłościanem z płaskim dachem. Znajduje się na terenie dosyć gęsto zabudowanym, co oznacza, że architekci musieli szczególnie zadbać o to, by zapewnić mieszkańcom maksymalną prywatność. Parterowy dom został podzielony na trzy strefy – dzienną, sypialnianą i techniczną.

Dom Falujący, zdj. 81.waw.pl

W strefie dziennej, znajdującej się w samym centrum domu znajdują się przestronny salon, kuchnia oraz jadalnia. Stefa sypialniana – umieszczona po prawej stronie domu - mieści pokoje domowników, pokój gościnny z funkcją gabinetu, łazienki i pokój dziecinny, natomiast w części technicznej znajdują się pomieszczenia gospodarcze oraz garaże.

Dom Falujący, zdj. 81.waw.pl

„Za żyletkami ukryto okna do części nocnej. Dzięki temu, od ulicy wertykalne elementy zapewniają więcej prywatności, gdyż do wnętrza można zajrzeć jedynie stając naprzeciwko okna. Od południa natomiast żyletki zapewniają zacienienie w sypialniach dziecięcych. Drewniane żyletki nie tylko zapewniają mieszkańcom poczucie intymności, ale też nadają bryle rzeźbiarski charakter. Nie są bowiem jednorodne: różnią się nieco między sobą” – mówią architekci z 81.waw.pl

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.