Dom Lewitujący. Efektowny dom jednorodzinny projektu pracowni DISM

Dom Lewitujący. Efektowny dom jednorodzinny projektu pracowni DISM

Dom Lewitujący, zdj. DISM Architekci

Polskie studio architektoniczne DISM Architekci prezentuje projekt domu rodzinnego, który zostanie zrealizowany w jednej z miejscowości w okolicach Poznania. Dom Lewitujący, bo tak nazywa się budynek, operuje prostą bryłami i kontrastami.

Inwestorowi, otwartemu na nowoczesne formy, spodobał się jeden z naszych luźnych szkiców. Zaciekawiony nietypowym kształtem, właściwie nie dopuszczał już innych wariantów przyszłej zabudowy. Jest to jeden z naszych najprostszych budynków, jeśli chodzi o formę, natomiast dwa modernistyczne pudełka zawieszone jedno nad drugim, czynią go także jednym z najbardziej wymagających, jeśli chodzi o realizację, układ konstrukcyjny i rozprowadzenie instalacji wewnątrz – opisują swój projekt architekci.

Dom Lewitujący, zdj. DISM Architekci

 

Budynek Domu Lewitującego składa się z dwóch sześciennych brył, ułożonych jedna na drugiej. To, co odróżnia go od innych domów, to przerwa pomiędzy kolejnymi piętrami. Górna bryła opiera się bowiem na krótkich filarach, co sprawia, że wygląda, jakby unosiła się nad pierwszym piętrem. W projekcie dominuje biel, jasne elewacje zostały jednak zestawione z ciemnymi, grafitowymi elementami, które wprowadzają do projektu efektowny kontrast i sprawiają, że jest on znacznie ciekawszy.

Dom Lewitujący, zdj. DISM Architekci

 

Dom został podzielony standardowo – na parterze znajdują się pomieszczenia dzienne do użytku wszystkich domowników, pomieszczenia gospodarcze oraz garaż. Na piętrze zaś umieszczono sypialnie oraz łazienkę.  

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.