Dom Lewitujący. Efektowny dom jednorodzinny projektu pracowni DISM
Dom Lewitujący. Efektowny dom jednorodzinny projektu pracowni DISM
Dom Lewitujący, zdj. DISM Architekci
Polskie studio architektoniczne DISM Architekci prezentuje projekt domu rodzinnego, który zostanie zrealizowany w jednej z miejscowości w okolicach Poznania. Dom Lewitujący, bo tak nazywa się budynek, operuje prostą bryłami i kontrastami.
Inwestorowi, otwartemu na nowoczesne formy, spodobał się jeden z naszych luźnych szkiców. Zaciekawiony nietypowym kształtem, właściwie nie dopuszczał już innych wariantów przyszłej zabudowy. Jest to jeden z naszych najprostszych budynków, jeśli chodzi o formę, natomiast dwa modernistyczne pudełka zawieszone jedno nad drugim, czynią go także jednym z najbardziej wymagających, jeśli chodzi o realizację, układ konstrukcyjny i rozprowadzenie instalacji wewnątrz – opisują swój projekt architekci.
Dom Lewitujący, zdj. DISM Architekci
Budynek Domu Lewitującego składa się z dwóch sześciennych brył, ułożonych jedna na drugiej. To, co odróżnia go od innych domów, to przerwa pomiędzy kolejnymi piętrami. Górna bryła opiera się bowiem na krótkich filarach, co sprawia, że wygląda, jakby unosiła się nad pierwszym piętrem. W projekcie dominuje biel, jasne elewacje zostały jednak zestawione z ciemnymi, grafitowymi elementami, które wprowadzają do projektu efektowny kontrast i sprawiają, że jest on znacznie ciekawszy.
Dom Lewitujący, zdj. DISM Architekci
Dom został podzielony standardowo – na parterze znajdują się pomieszczenia dzienne do użytku wszystkich domowników, pomieszczenia gospodarcze oraz garaż. Na piętrze zaś umieszczono sypialnie oraz łazienkę.
Studio 081 architekci prezentuje projekt domu jednorodzinnego, który połączy w sobie funkcję mieszkania letniego dla inwestorów oraz całorocznego dla rodziców jednego z nich. Nowoczesna, ale bardzo klasyczna bryła budynku składa się z dwóch wizualnie odrębnych, ale połączonych ze sobą części.
Położony w doskonałym miejscu, na idealnie ukształtowanej działce, w każdym calu spełniający potrzeby mieszkańców i zapewniający sto procent bezpieczeństwa - taki jest dom perfekcyjny. Czarny koń ambitnej architektury mieszkalnej w Polsce, Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt, przedstawia projekt RE:PERFECT HOUSE. Budynek powstał w tym roku w jednej z dzielnic Łodzi.
Studio Zaha Hadid Architects opublikowało projekt modułowego kompleksu mieszkaniowego, który powstanie na wybrzeżu Hondurasu. Znane biuro architektoniczne wprowadziło do swojego projektu interesujący, nowoczesny aspekt: możliwość cyfrowego dostosowania szczegółów modułu przy zamawianiu go przez przyszłego mieszkańca.
London Design Biennale i Chatham House ogłosiły w swoim nowym manifeście zwracają uwagę na siłę sprawczą artysty w czasach globalnych kryzysów. Instytucje nawołują do tworzenia na rzecz rozwiązywania problemów, z którymi borykają się obywatele i rządy państw. Inicjatywa, nazwana przez jej inicjatorów Design Resonance in an Age of Crisis, przeanalizuje wpływ artysty na takie aspekty życia społeczeństwa jak zdrowie publiczne, środowisko, nastroje społeczne i rynek pracy.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.