Dom MG

Dom MG

Dom MG, zdj. Kruk Rasztawicki Architekci

Studio architektoniczne Kruk Rasztawicki Architekci prezentuje projekt Domu MG – domu jednorodzinnego, który zapewni mieszkańcom prawdziwą bliskość naturalnego otoczenia. Projekt powstanie na Pomorzu Zachodnim, nieopodal Szczecinka.

Aby otworzyć dom na otoczenie, architekci postawili na horyzontalną formę, którą uzupełniają trzy przestronne tarasy oraz liczne przeszklenia. Tak zaprojektowany budynek pozwala światłu słonecznemu oświetlać wnętrza domu przez cały dzień. Mieszkańcy zaś mogą podziwiać naturalne otoczenie budynku z każdego pomieszczenia.

Dom MG, zdj. Kruk Rasztawicki Architekci

 

„Po wizycie na działce od razu wiedzieliśmy, że dom musi wpisać się w krajobraz — być jak najbardziej horyzontalny, żeby stać się nie dominantą, a uzupełnieniem działki. Dzięki takiemu założeniu wszystkie funkcje rozmieszczone zostały na parterze, a każda z nich ma duże, otwieralne przeszklenie, które pozwala podziwiać otaczającą naturę. Dodatkowo zaprojektowaliśmy tarasy z trzech stron budynku. To pozwoli na przebywanie na świeżym powietrzu o każdej porze dnia i łapanie promieni słońca od wschodu do zachodu. Działka jest otoczona lasem i znajduje się na zboczu, z którego roztacza się piękny widok na okolicę. Chcieliśmy wykorzystać te aspekty w maksymalny sposób” – mówi Marek Kruk w rozmowie z portalem Architektura i Biznes.

Dom MG, zdj. Kruk Rasztawicki Architekci

 

„W projekcie zastosowaliśmy jak najwięcej naturalnych materiałów. Dach pokryty jest strzechą, do elewacji zostanie użyta opalana deska. Dzięki niewielkiej rozpiętości domu (około 6 metrów) nie było komplikacji z układem konstrukcyjnym” – opowiadają o swoim projekcie architekci.

Dom MG, zdj. Kruk Rasztawicki Architekci

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.