Dom OS. Prostota i przytulność w nowoczesnym wydaniu

Dom OS. Prostota i przytulność w nowoczesnym wydaniu

Dom OS, zdj. Kruk Rasztawicki Architekci

Studio architektoniczne Kruk Rasztawicki Architekci przedstawia projekt domu jednorodzinnego, stworzony tak, by wyjść naprzeciw potrzebom czteroosobowej rodziny. Kompozycja bazuje na dynamicznie poprzesuwanych wobec siebie bryłach, które w połączeniu z minimalizmem, cechującym całość projektu, pozwoliły na uzyskanie spektakularnego, nowoczesnego, ale i niezwykle przytulnego domu.

W projekcie Domu OS pracowni architektonicznej Kruk Rasztawicki Architekci króluje biel i drewno. Architektom zależało na zachowaniu czystej i prostej formy, dlatego właśnie elewacja została pokryta klasycznym białym kolorem. Tarasy i wnęki, które uzyskano poprzez widoczne przesunięcia brył wobec siebie, zostały natomiast wyłożone drewnianymi deskami o ciepłym, naturalnym kolorze. Połączenie prostej nowoczesności i kojarzącego się z przytulnością i tradycją materiału, pozwoliło na uzyskanie niezwykle harmonijnego i wyważonego efektu.

Dom OS, zdj. Kruk Rasztawicki Architekci

 

Dzięki zestawionym ze sobą zróżnicowanym, a jednocześnie spójnym elementom, dom – pomimo swojej prostoty – pozostaje ciekawym obiektem, przyciągającym wzrok przechodniów. Układ, na który zdecydowali się architekci i inwestorzy, jest również niezwykle funkcjonalny i sprzyjający zarówno kultywowaniu życia rodzinnego, jak i prywatności każdego z domowników. Dom o powierzchni 220 metrów kwadratowych został podzielony według tradycyjnego schematu. Na dole budynku znajduje się część dzienna. Na piętrze, pełniącym rolę strefy prywatnej, umieszczono natomiast pokoje rodziców oraz pokoje dziecięce, łazienki, garderobę oraz gabinet.

Dom OS, zdj. Kruk Rasztawicki Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.