Dom Podłużny

Dom Podłużny

Dom Podłużny, zdj. Libido Architekci

Ten minimalistyczny projekt zachwyci miłośników nieskomplikowanych, pełnych harmonii budynków. Architekci z pracowni Libido doskonale wiedzą, że mniej znaczy więcej, a najprostsze połączenia bywają najlepsze.

Dom Podłużny autorstwa studia Libido Architekci to niezwykle wyważony i uniwersalny projekt. Wizualnie łączy w sobie nowoczesną prostotę, przejawiającą się czystą formą, ograniczeniem detali architektonicznych i niezwykle skromną paletą kolorów z charakterem przytulnego i bezpiecznego schronienia. Biała, prosta w formie elewacja doskonale rezonuje z elementami w kolorze postarzanego drewna – to naturalne połączenie nadaje projektowi klasy i ponadczasowości.

Dom Podłużny, zdj. Libido Architekci

 

Formalnie zaś projekt Libido Architekci znacznie odbiega od utrwalonego w polskiej architekturze archetypu domu i najczęściej spotykanego podziału przestrzeni. Inwestorzy zrezygnowali z rozbudowy domu w górę, przez co należało podzielić parterową bryłę tak, aby oddzielić strefę prywatną – znajdującą się zazwyczaj na piętrze – od strefy dziennej. Takie rozwiązanie formalne, choć dość niepopularne, jest jednak niezwykle praktyczne, zwłaszcza w przypadku, gdy mieszkańcami domu są (lub będą w przyszłości) osoby starsze lub małe dzieci.

Dom Podłużny, zdj. Libido Architekci

 

Strefa dzienna została umieszczona bliżej wejścia domu, prywatne pokoje zaś – od strony ogrodu. Okna wszystkich sypialni zapewniają mieszkańcom bliski kontakt z nietknięta ludzką ręką naturą, jednocześnie pozwalając na stuprocentową

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.