Dom Roku 2019 według RIBA – House Lessans

Dom Roku 2019 według RIBA – House Lessans

House Lessans, zdj. McGonigle McGrath

Za projekt irlandzkiego domu stworzonego z myślą o życiu rodzinnym odpowiada studio McGonigle McGrath.

Budynek, który w tym roku zyskał tytuł najlepiej zaprojektowanego domu Wielkiej Brytanii znajduje się w Północnej Irlandii w hrabstwie Down. Składa się z dwóch prostych brył ze ścianami wykonanymi z białego betonu oraz spadzistym dachem.

house-lessans-mcgonigle-mcgrath-architecture-residential-riba-house-of-the-year-northern-island_dezeen_2364_col_1-1704x959
House Lessans, zdj. McGonigle McGrath

Celem architektów było zastosowanie takich metod, materiałów i detali, które będą jednocześnie eleganckie, trwałe i tanie. W rezultacie realizacja pięknego House Lessans kosztowała zaledwie 335 000 £.

house-lessans-mcgonigle-mcgrath-architecture-residential-riba-house-of-the-year-northern-island_dezeen_2364_col_2-1704x2198
House Lessans, zdj. McGonigle McGrath

„Studio McGonigle McGrath wykorzystało proste i tanie materiały, aby stworzyć dom, który doskonale współgra z charakterem właścicieli i specyfiką okolicy. House Lessans udowadnia, że nawet przy bardzo ograniczonym budżecie można wejść w posiadanie wymarzonego domu zaprojektowanego przez utalentowanego architekta” – powiedział przewodniczący RIBA Alan Jones.

house-lessans-mcgonigle-mcgrath-architecture-residential-riba-house-of-the-year-northern-island_dezeen_2364_col_9-1704x1136
House Lessans, zdj. McGonigle McGrath
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.