Dom horyzontalny nad wodą

Dom horyzontalny nad wodą

Dom horyzontalny pod wodą, zdj. BIAMS

Zlokalizowany nad warmińskim jeziorem dom projektu studia BIAMS łączy w sobie różnorodność i harmonię. Ten doskonale przemyślany budynek przyciąga oryginalnością, będąc przy tym niezwykle funkcjonalny. Dom horyzontalny nad wodą oferuje swoim mieszkańcom bezpośredni kontakt z naturą – bujną zielenią i spokojnym krajobrazem jeziora.

Dom zaprojektowany przez studio BIAMS składa się z trzech oddzielnych brył, zróżnicowanych pod względem formy i wielkości, a upodobnionych do siebie przez użycie tych samych materiałów wykończeniowych. Przypominająca pawilon wąska, podłużna szklana bryła pomieści strefę dzienną i rekreacyjną oraz taras. Jej płaski dach zostanie obsadzony trawą i krzewami, by lepiej wtopić się w otoczenie.

Dom horyzontalny pod wodą, zdj. BIAMS

 

Druga część domu swoim kształtem nawiązuje do klasycznych brył domów mieszkalnych z dwuspadowym dachem. Zarówno dach, jak i fasada zostaną częściowo przeszklone. Tu znajdą się pomieszczenia takie jak sypialnie, łazienki, garderoby i gabinety. W trzeciej części znajdzie się otwarty basen, obszerny garaż oraz pomieszczenia mogące posłużyć jako gabinety odnowy biologicznej. W planie budynku znajduje się także sauna.

Dom horyzontalny pod wodą, zdj. BIAMS

 

W projekcie królują szkło, blacha, biały tynk oraz beton, dzięki czemu cała inwestycja nabiera nowoczesnego, niezwykle minimalistycznego charakteru. Projektantom zależało na zachowaniu czystej formy, dlatego wszystkie rynny, rury i anteny zostały skrzętnie ukryte w konstrukcji domu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.