Projekt Domu na łące autorstwa Grupy Verso łączy w sobie minimalizm nowoczesnej architektury i charakter starych wiejskich domów. Odpowiedzialni za projekt architekci, dzięki poszukiwaniu niezwykłej formy i dopasowanych do niej materiałów, stworzyli pełne uroku siedlisko, które zapewni mieszkańcom harmonię w otoczeniu wiejskiego krajobrazu.
Dom na łące powstał niespełna dwa lata temu w malowniczej wsi Cisie, nieopodal Częstochowy. Inspiracją dla projektu Grupy Verso były stare wiejskie domy. Projekt reinterpretuje tradycyjne mieszkalne budownictwo wiejskie, ubierając kojarzące się z wiejskimi zabudowami kolory i faktury w odważną formę.
Dom na łące, zdj. Grupa Verso
Budynek został zaprojektowany na klasycznym planie prostokąta, jego kształt różni się jednak od formy typowego domu jednorodzinnego – dzięki niestandardowemu projektowi dachu bryła domu oglądana z lotu ptaka wydaje się zaprzeczać prawom fizyki. Do dachu inspirowanego dachami dwuspadowymi dodano trzeci spad, który nadaje całości nowoczesnego charakteru.
Dom na łące, zdj. Grupa Verso
Elewacja domu została obłożona ciemnymi deskami drewnianymi. Aby bardziej upodobnić deski do poczerniałego z upływem czasu drewna pokrywającego stare wiejskie domy, poddano je zabiegom postarzającym, takim jak opalanie. Drewno zyskało dzięki temu głęboki, charakterystyczny kolor, nie tracąc jednocześnie na jakości.
Dom na łące, zdj. Grupa Verso
Aby jeszcze bardziej unowocześnić inwestycję, zamiast klasycznych okien zastosowano wąskie okna ciągnące się od sufitu do podłogi. Przeszklona została też ta część domu, w której znajduje się jadalnia. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na maksymalny dopływ naturalnego światła do części domu najchętniej używanej w dzień.
Brazylia zaprezentuje swoje podejście do ekologii i zrównoważonego rozwoju w ramach wystawy Terra na Międzynarodowej Wystawie Architektury Biennale w Wenecji, która odbędzie się w 2023 roku.
Rusza konkurs Szkice Architektoniczne, organizowany przez firmę Budma. Do udziału w rywalizacji zaproszeni są studenci i absolwenci kierunków architektonicznych, którzy chcą zaistnieć w świecie architektury i zaprezentować nabyte podczas studiów zdolności.
Projekt domu jednorodzinnego Slab House, stworzony i opublikowany przez studio mode:lina™ to kwintesencja nowoczesności. Przestronny i dopracowany w najmniejszym szczególe dom powstał w okolicach Poznania, na działce o charakterystycznym ukształtowaniu.
Tajwańskie studio architektury i projektowania wnętrz Chu Chih-kang Space Design ukończyło projekt księgarni w Wuguan w dystrykcie Yancheng w Kaohsiung City na Tajwanie. Osią konceptu wnętrza było oświetlenie. A raczej jego brak…
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.