Dom na skałach od studia REFORM

Dom na skałach od studia REFORM

RE: ON THE ROCK HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

Studio REFORM ARCHITEKT przedstawia najnowszy projekt domu jednorodzinnego, RE: ON THE ROCK HOUSE. Nowoczesna i oryginalna konstrukcja powstanie na formacji skalnej, której obecność zdeterminowała ostateczny kształt budynku.  

To właśnie nietuzinkowe ukształtowanie terenu było pretekstem do stworzenia domu prawdziwie związanego z naturą. „Mówienie o tym, że zaczynam projektowanie od zobaczenia terenu, jest oczywistością. To jest kluczowy etap projektowania. W swojej pracy podchodzę do tego, co stworzyła natura z ogromnym szacunkiem. To dom ma się wpasować w otoczenie, a nie na odwrót. Nie wycinam, nie przesadzam. W RE: ON THE ROCK HOUSE było podobnie, mimo że zostałem uprzedzony o tym, że jest to teren leśny, na którym znajdują się duże głazy. Usunięcie ich byłoby wielkim błędem. Nie chciałem tego. Chciałem zachować tę dzikość natury. Nie ingerujmy, nie niszczmy. Wykorzystajmy potencjał – to był mój zamysł od samego początku” – mówi architekt Marcin Tomaszewski.

RE: ON THE ROCK HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Dom o powierzchni 650 metrów kwadratowych zachwyca harmonią i prostotą. Nowoczesny i nieco surowy, perfekcyjnie wpisuje się zarówno w kontekst królujących na działce skał, jak i szerszy krajobraz. „To jest budynek, który składa się z wielu brył, wielu budynków, niby samodzielnie istniejących, ale tak naprawdę w środku wzajemnie połączonych. Pojedyncze budynki, niczym boksy, sprawiają wrażenie osobnych elementów. Uspokojeniem całej bryły jest widok od tyłu domu, zachowujący ciągłość linii zabudowy, jednak ze zróżnicowanymi fragmentami” – podsumowuje architekt.

RE: ON THE ROCK HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.