Dom-okręt od Urban Project

Dom-okręt od Urban Project

Dom-okręt, zdj. Urban Project

Ten oryginalny projekt charakteryzuje się rozmachem i monumentalnością. Umiejscowiony na obrzeżach Rzeszowa Dom-okręt projektu Urban Project nie pozostawi obojętnym nikogo, kto na niego spojrzy – odważną bryłę, przypominającą kształtem (i rozmiarem!) okazały statek, można bowiem uznać albo za wybitne dzieło sztuki architektonicznej, albo za zwyczajny kicz.

Ten powstały w roku 2019 projekt bez wątpienia spełni wymagania wszystkich maksymalistów. Ogromny, bo liczący ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni, budynek został wyposażony w różnej wielkości tarasy na każdym z trzech poziomów i duży basen nad garażem, które umożliwią mieszkańcom relaks w luksusowym otoczeniu.

Dom-okręt, zdj. Urban Project

Zadbano o to, by budynek prezentował się lekko i zgrabnie, nawet pomimo swoich imponujących rozmiarów. Pomogły w tym dynamiczne, wręcz strzeliste, ukośne kształty głównych brył budynku, a także przemyślane rozłożenie i forma detali – tarasów, schodów i przeszkleń. Zastąpienie części ścian budynku szybami, zwłaszcza na parterze domu, wizualnie „unosi” bryły, nadając im wrażenia nieważkości.

Dom-okręt, zdj. Urban Project

Aby zrównoważyć ekstrawagancką bryłę budynku, architekci użyli w projekcie jedynie dwóch kontrastujących ze sobą barw – czerni i bieli. To połączenie dodaje całości klasy i ponadczasowości, wprowadzając do projektu szczyptę minimalizmu. Kolor biały dominuje na fasadzie budynku, czernią pokryto natomiast wnęki okienne, elementy ścian, ramy okien i dużą część asymetrycznego dachu.

Dom-okręt, zdj. Urban Project

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.