Dom pod Gdańskiem projektu SAYOS.ARCHITECTS

Dom pod Gdańskiem projektu SAYOS.ARCHITECTS

Dom pod Gdańskiem, zdj. SAYOS.ARCHITECTS

Krakowska pracownia architektoniczna SAYOS.ARCHITECTS prezentuje projekt domu, który pomimo zdecydowanej i silnej konstrukcji, sprawia wrażenie tajemniczego i niedostępnego. Współczesna twierdza, którą przypomina Dom pod Gdańskiem, zachwyci miłośników prostoty i geometrii.

Czysta forma, geometria, minimalizm – oto, po czym można poznać projekty studia SAYOS.ARCHITECTS. Tak też jest w przypadku tego projektu. Dom pod Gdańskiem cechuje się mocną, czystą formą i ograniczoną gamą kolorów – te bowiem ograniczają się do bieli ręcznie formowanej cegły, pokrywającej zdecydowaną większość elewacji, nieco ciemniejszego odcienia na dachu i przecinającej monolit karmelowej barwy drewna. Dom składa się z kilku połączonych geometrycznych brył, z których każdą zwieńcza jednospadowy dach.

Dom pod Gdańskiem, zdj. SAYOS.ARCHITECTS

 

Trapezowe bryły i spadziste dachy pozwoliły na niestandardowe rozplanowanie przestrzeni wewnątrz domu. Dzięki temu z łatwością można było zaprojektować pomieszczenia o różnej wysokości, co rzadko zdarza się w tradycyjnych projektach. Architekci, którzy nade wszystko cenią sobie praktyczne, konkretne rozwiązania, odpowiadają również za projekt wnętrza. Te zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym, lecz niezwykle przytulnym i modnym. Na ścianach króluje biel, cegła i jasne drewno, wyposażenie natomiast ogranicza się do dwóch barw – hebanu i karmelowego. Projekt wnętrz, choć nadal nosi znamiona prostoty i oszczędności, nie skąpi interesujących połączeń faktur i intrygujących kształtów, przełamujących wszechobecną geometrię.

Dom pod Gdańskiem, zdj. SAYOS.ARCHITECTS

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.