Greening the Industrial City. Konkurs
Buildner zaprasza studentów, architektów i innych do udziału w konkursie Greening the Industrial City, którego przedmiotem jest projekt zrównoważonego parku przemysłowego w Houston w USA.
Krakowska pracownia architektoniczna SAYOS.ARCHITECTS prezentuje projekt domu, który pomimo zdecydowanej i silnej konstrukcji, sprawia wrażenie tajemniczego i niedostępnego. Współczesna twierdza, którą przypomina Dom pod Gdańskiem, zachwyci miłośników prostoty i geometrii.
Czysta forma, geometria, minimalizm – oto, po czym można poznać projekty studia SAYOS.ARCHITECTS. Tak też jest w przypadku tego projektu. Dom pod Gdańskiem cechuje się mocną, czystą formą i ograniczoną gamą kolorów – te bowiem ograniczają się do bieli ręcznie formowanej cegły, pokrywającej zdecydowaną większość elewacji, nieco ciemniejszego odcienia na dachu i przecinającej monolit karmelowej barwy drewna. Dom składa się z kilku połączonych geometrycznych brył, z których każdą zwieńcza jednospadowy dach.
Trapezowe bryły i spadziste dachy pozwoliły na niestandardowe rozplanowanie przestrzeni wewnątrz domu. Dzięki temu z łatwością można było zaprojektować pomieszczenia o różnej wysokości, co rzadko zdarza się w tradycyjnych projektach. Architekci, którzy nade wszystko cenią sobie praktyczne, konkretne rozwiązania, odpowiadają również za projekt wnętrza. Te zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym, lecz niezwykle przytulnym i modnym. Na ścianach króluje biel, cegła i jasne drewno, wyposażenie natomiast ogranicza się do dwóch barw – hebanu i karmelowego. Projekt wnętrz, choć nadal nosi znamiona prostoty i oszczędności, nie skąpi interesujących połączeń faktur i intrygujących kształtów, przełamujących wszechobecną geometrię.
Buildner zaprasza studentów, architektów i innych do udziału w konkursie Greening the Industrial City, którego przedmiotem jest projekt zrównoważonego parku przemysłowego w Houston w USA.
Większość z nas jest przywiązana do jakiegoś miejsca. Czasami jest to miejscowość, w której przyszliśmy na świat, innym razem – miejsce, w którym sami postanowiliśmy rozpocząć życie. Jako rdzenni lub przyjezdni mieszkańcy znamy swoje miasta doskonale i jesteśmy w stanie opowiadać o nich lepiej niż niejeden przewodnik! Miłość do miast i wiedzę na ich temat przekazujemy również naszym dzieciom i młodszemu rodzeństwu – i to właśnie do nich adresowany jest ten konkurs!
Konkurs na projekt Muzeum Emocji stawia przed uczestnikami trudne zadanie wykorzystania architektury jako narzędzia do wywołania różnych emocji. Architekci będą musieli zaprojektować muzeum, które składa się z dwóch oddzielnych sal wystawowych, wywołujących kontrastujące ze sobą emocje – pozytywne i negatywne.
WE3 będzie trzecią i ostatnią strukturą rozległego na 6,5 akrów kompleksu Electronic Arts i LA Fitness w Playa Vista. Za projekt odpowiada biuro SPF:architects.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.