Nowy projekt autorstwa todos.architekci cechuje się nowoczesnym, eleganckim stylem. Stawiając na minimalizm w kwestii kształtów, barw i materiałów, architekci stworzyli wyjątkowy dom, który będzie zachwycał ponadczasowym stylem przez wiele lat.
Dom, który powstanie w jednej z miejscowości nieopodal Poznania, jest rzetelnym przedstawicielem nurtu minimalizmu we współczesnej architekturze. Prostota i umiar widoczne są w każdym aspekcie projektu. Elewacja budynku została utrzymana w minimalistycznym stylu – królują na niej czerń, biel oraz elementy wykonane z jasnego drewna. Nad prostym parterowym pawilonem wznosi się druga część, zwieńczona dwuspadowym dachem wymaganym przez plan zagospodarowania okolicy.
Dom pod Poznaniem, zdj. todos.architekci
Dom cechuje się typowym podziałem przestrzeni – na dole budynku znajdują się pomieszczenia wspólne takie jak kuchnia, salon i jadalnia, zaś na piętrze – prywatne pokoje domowników, łazienki i garderoby. Umieszczając kolejne pomieszczenia, architekci myśleli o bezpieczeństwie i prywatności inwestorów, ale także o tym, by dom był jak najlepiej nasłoneczniony. W najjaśniejszych miejscach domu znajdują się więc salon i główna sypialnia, podczas gdy pomieszczenia gospodarcze zostały umieszczone w ciemniejszych, mniej atrakcyjnych lokalizacjach.
Dom pod Poznaniem, zdj. todos.architekci
Dom projektu todos.architekci ma umożliwić rodzinie spędzanie czasu na świeżym powietrzu i pozostawanie w kontakcie z naturą. Aby to osiągnąć, architekci umieścili na parterze budynku duży taras – idealne miejsce do spotkań z przyjaciółmi w ciepłe wieczory, a także zadbali o dobry projekt terenów zielonych, celem stworzenia relaksującego, harmonijnego ogrodu.
Wnętrze. Światło. Cień to konkurs studencki organizowany przez Katedrę Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej i Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest to już XII edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które zachęca studentów do wykorzystania swoich zdolności i prezentacji swoich możliwości przed szerszą publicznością. Tegoroczny temat to: "Izolacja – stan, wybór, konieczność". Zadaniem uczestników będzie wykonanie projektu wnętrza, nawiązującego do hasła przewodniego.
Przedstawiamy propozycje studia WXCA, która została zgłoszona do konkursu na projekt przedszkola w Michałowicach. Projekt polskiego studia udowadnia, że nigdy nie jest za wcześnie na edukację ekologiczną.
Czeska pracownia architektoniczna Chybik + Kristof niedawno ukończyła nowy projekt, budynek winiarni Lahofer. Charakterystyczną cechą budynku jest pomysłowe zagospodarowanie dachu – znajdą się na nim niewielka pijalnia wina oraz amfiteatr „pod chmurką”.
Organizatorzy Seattle Design Festiwal, którego tegoroczna edycja będzie już dziesiątą, zapowiedzieli, że wydarzenie odbędzie się w planowanym terminie. Wszystkie zaplanowane wcześniej wystawy i spotkania będą miały formę wirtualną. Temat przewodni tegorocznego festiwalu, „About Time”, doskonale współgra z nową formułą festiwalu i zachęca uczestników do zastanowienia się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością rodzaju ludzkiego.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.