Nowy projekt autorstwa todos.architekci cechuje się nowoczesnym, eleganckim stylem. Stawiając na minimalizm w kwestii kształtów, barw i materiałów, architekci stworzyli wyjątkowy dom, który będzie zachwycał ponadczasowym stylem przez wiele lat.
Dom, który powstanie w jednej z miejscowości nieopodal Poznania, jest rzetelnym przedstawicielem nurtu minimalizmu we współczesnej architekturze. Prostota i umiar widoczne są w każdym aspekcie projektu. Elewacja budynku została utrzymana w minimalistycznym stylu – królują na niej czerń, biel oraz elementy wykonane z jasnego drewna. Nad prostym parterowym pawilonem wznosi się druga część, zwieńczona dwuspadowym dachem wymaganym przez plan zagospodarowania okolicy.
Dom cechuje się typowym podziałem przestrzeni – na dole budynku znajdują się pomieszczenia wspólne takie jak kuchnia, salon i jadalnia, zaś na piętrze – prywatne pokoje domowników, łazienki i garderoby. Umieszczając kolejne pomieszczenia, architekci myśleli o bezpieczeństwie i prywatności inwestorów, ale także o tym, by dom był jak najlepiej nasłoneczniony. W najjaśniejszych miejscach domu znajdują się więc salon i główna sypialnia, podczas gdy pomieszczenia gospodarcze zostały umieszczone w ciemniejszych, mniej atrakcyjnych lokalizacjach.
Dom projektu todos.architekci ma umożliwić rodzinie spędzanie czasu na świeżym powietrzu i pozostawanie w kontakcie z naturą. Aby to osiągnąć, architekci umieścili na parterze budynku duży taras – idealne miejsce do spotkań z przyjaciółmi w ciepłe wieczory, a także zadbali o dobry projekt terenów zielonych, celem stworzenia relaksującego, harmonijnego ogrodu.
Na jednej z wsi w województwie lubelskim, nieopodal Lubartowa, powstał wyjątkowy projekt studia 04 Architekci. Projektanci i inwestorzy wykazali się ogromną otwartością i kreatywnością, Dom Wiatrak do złudzenia przypomina bowiem stary wiejski młyn.
Japoński architekt Kengo Kuma i australijski artysta Geoff Nees stworzyli okrągły, oryginalny pawilon, przypominający obiekt zbudowany z ogromnych puzzli. Konstrukcja została wykonana z drewna zebranego w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Melbourne w Australii. Projekt został zamówiony u artystów na Triennale NGV i miał pełnić funkcję odpowiedzi na inne dzieło sztuki – pracę koreańskiego artysty Lee Ufana, zatytułowaną „Dialogue”.
Kilka dni temu odbyło się oficjalne otwarcie ukończonego niedawno mostu Ponte Morandi w Genui we Włoszech. Po tym jak most niespodziewanie zerwał się w roku 2018, w skutek czego życie straciły 43 osoby, włoski architekt Renzo Piano zaproponował, że podaruje miastu nowy most swojego projektu. Już od dziś samochody mogą poruszać się po nowym moście.
Studio architektoniczne MVRDV zaprezentowało plan przekształcenia Pawilonu Holenderskiego, który powstał na Expo 2000. Pawilon zostanie przebudowany tak, że znajdą się w nim przestrzenie biurowe, a także mieszkania studenckie i parking. Jak twierdzą architekci, drugie podejście do zaprojektowanej przez nich konstrukcji jest wyjątkowym doświadczeniem, pozwalającym na zweryfikowanie owoców swojej pracy sprzed dwudziestu lat.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.