Dom w Bieszczadach projektu Medusa Group

Dom w Bieszczadach projektu Medusa Group

Dom w Bieszczadach, zdj. Medusa Group

Nagrodzone ICONIC Awards 2020 studio Medusa Group prezentuje projekt nietuzinkowego domu w samym sercu Bieszczadów. Przemyślanie zaprojektowana bryła i wnętrza urządzone ze smakiem pozwolą najemcom bądź kupcom domu na odpoczynek w zachwycającym otoczeniu najpiękniejszych polskich gór i bujnej roślinności.

Dom w Bieszczasach o powierzchni użytkowej niemal 353 metrów kwadratowych to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek, a także alternatywa dla tych, którzy nie chcą i nie muszą mieszkać w mieście. Pokryty drewnem, zdaje się doskonale współgrać z naturalnym otoczeniem, nawet pomimo nowoczesnego charakteru. Architekci podjęli decyzję o wykorzystaniu górzystego ukształtowania terenu – część domu została wpisana w pagórek, dzięki czemu minimalistyczny budynek wygląda jeszcze bardziej naturalnie i nie kontrastuje z wszechobecną zielenią.

Dom w Bieszczadach, zdj. Medusa Group

 

Uwagę przyciąga duże, rozciągające się niemal na całą długość domu przeszklenia oraz taras widokowy. „Kadrowanie widoku na Otryt było istotnym założeniem tego projektu. Dom w Bieszczadach dla naszego inwestora Henninger Investment, z którym realizujemy osiedle Mieszkaj w Mieście w Krakowie, otwiera się na panoramę nakładających się na siebie bieszczadzkich szczytów, jednocześnie nie zamyka tego widoku innym” – piszą o projekcie odpowiedzialni za niego architekci.

Dom w Bieszczadach, zdj. Medusa Group

 

Wnętrza domu zostały utrzymane w neutralnych, jasnych kolorach. Nowoczesny, chłodny styl został przełamany drewnianymi elementami w naturalnych odcieniach – podłogami, boazerią i meblami.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.