Dom w Działoszynie

Dom w Działoszynie

Dom w Działoszynie, zdj. ANTA Architekci

Praktyka architektoniczna ANTA Architekci prezentuje projekt nowoczesnego Domu w Działoszynie. Prosta bryła została pokryta trzema dachami o dynamicznych skosach, dzięki czemu dom zyskał niezwykły charakter.

Studio architektoniczne Daniela Cieślika ANTA Architekci zaprojektowało wyjątkowy dom jednorodzinny, który dzięki oryginalnym rozwiązaniom kompozycyjnym przyciągnie wzrok wszystkich w okolicy. Działka, którą wybrali inwestorzy, jest ukształtowana spadziście, dlatego dom wznosi się na ciemnym wsporniku. To rozwiązanie nie tylko wyrównuje poziom parteru, ale i sprawia, że część domu wygląda, jakby unosiła się nad ziemią.

Dom w Działoszynie, zdj. ANTA Architekci

 

Wygląd zewnętrzny domu zatrzymuje oko i zastanawia. „Potrójny” dach górujący nad prostym domem zbudowanym na planie prostokąta jest dynamicznym, ciekawym elementem, dodatkowo nawiązującym do zabudowy charakterystycznej dla okolicy, w której stanie budynek. Elewacja domu została pokryta drewnianym gontem, dzięki czemu na wskroś nowoczesna bryła zyska nieco tradycyjnego sznytu. Od strony ogrodu w domu umieszczono szerokie przeszklenia, otwierające go ona otoczenie i zapewniające dopływ światła dziennego do wnętrz.

Dom w Działoszynie, zdj. ANTA Architekci

 

Dom został podzielony na dwa piętra – parter i część podziemną. Na parterze umieszczono część mieszkalną – kuchnię, salon, pokoje domowników i łazienki. Na dole znajdą się garaż oraz pomieszczenia gospodarcze.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.