Dom w Zrębicach

Dom w Zrębicach

Dom w Zrębicach, zdj. Anta Architekci

Czy da się połączyć urok pola namiotowego z nowoczesną stylistyką? Architekci z biura architektonicznego Anta udowadniają, że można. Zaprojektowany przez nich dom w Zrębicach nieopodal Częstochowy zaskakuje połączeniem dynamicznych brył, tworzących spójną, angażującą całość.

Dom jednorodzinny projektu studia Anta Architekci powstanie w malowniczych okolicznościach przyrody jednego z najpiękniejszych regionów Polski – Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Nic więc dziwnego, że główną rolę w projekcie gra drewno. Pokrywa ono większą część elewacji budynku, czyli dwuspadowy, przypominający namiot lub szałas dach, ciągnący się aż do samej ziemi od strony tarasu. To właśnie dzięki niemu całość projektu jest tak oryginalna.

Dom w Zrębicach, zdj. Anta Architekci

 

Dominującą nad budynkiem drewnianą część przełamano prostymi, prostopadłościennymi dobudówkami, które w połączeniu z dynamicznym trójkątem tworzą przemyślaną i pełną nowoczesnego uroku kompozycję. Dom oglądany od strony ulicy zaskakuje nas raz jeszcze, prezentując minimalistyczne, monolityczne oblicze.

Dom w Zrębicach, zdj. Anta Architekci

 

Dwupoziomowy dom o powierzchni 300 metrów kwadratowych został podzielony w klasyczny sposób. Na parterze znajdą się przestrzenie dzienne, takie jak salon, kuchnia, jadalnia, łazienka, pomieszczenia gospodarcze oraz garaż, na piętrze zaś – prywatne sypialnie. Aby wizualnie połączyć wnętrza budynku z krajobrazami Jury Krakowsko – Częstochowskiej postawiono na obszerne przeszklenia od strony salonu. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli podziwiać lokalną naturę, a wnętrza zyskają na przestronności, a także będą znacznie lepiej doświetlone.

Dom w Zrębicach, zdj. Anta Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.