Dom w sadzie

Dom w sadzie

Dom w sadzie, zdj. Architekten

Austriackie biuro firmy Architekten przedstawia projekt Domu w sadzie. Materiał, który wykorzystano do konstrukcji domku na łonie natury pozyskano z zasobów własnych inwestora, który jest właścicielem pobliskiego lasu.

Dom w sadzie znajduje się w miejscowości Frastanz-Gampelün, blisko granicy z Liechtensteinem w zachodniej Austrii. Konstrukcja, którą umieszczono na betonowej podstawie, oferuje panoramiczne widoki na pobliskie góry. Forma i materiały trzykondygnacyjnego budynku zostały dobrane tak, aby nadać mu współczesny charakter, wyróżniający się na tle sąsiednich tradycyjnych domów i zabudowań gospodarczych.

Dom w sadzie, zdj. Architekten

 

„W przeciwieństwie do bogato zdobionych zabudowań gospodarczych okolicy, nowy budynek zaprojektowano jako wyrazistą i syntetyczną konstrukcję” – mówią architekci. „Kwadratowy plan budynku podkreśla jego prostotę” – dodają. Solidna betonowa podstawa wspiera sześcian pokryty eleganckim drewnem, co dodaje całości nieco rustykalnego klimatu. Okładzina została wykonana z surowego świerku, który z czasem ulegnie starzeniu, dzięki czemu dom nabierze z czasem niepowtarzalnego charakteru. Zarówno dla inwestorów, jak i dla projektantów ważne było, aby użyte materiały wspierały lokalnych przedsiębiorców. Dlatego właśnie wszystkie materiały – oprócz drewna, które pozyskano z lasu należącego do inwestorów – zostały zakupione u lokalnych dostawców. „Pradziadkowie klientów zbudowali sąsiedni dom z własnego drewna, a następnie zasadzili wokół niego las. Potomkowie użyli drewna z tego lasu, aby zbudować własny kąt – posadzili również kolejne 750 drzew dla przyszłych pokoleń” - dodaje firma Architekten.

Dom w sadzie, zdj. Architekten

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.