Dom wrośnięty w górę. Oryginalny projekt niemieckiego studia

Dom wrośnięty w górę. Oryginalny projekt niemieckiego studia

Dom na zboczu, zdj. Celia Uhalde

Niemieckie studio architektoniczna Stadtmüller.Burkhardt.Graf.Architekten prezentuje dom zaprojektowany specjalnie dla artysty rzeźbiarza oraz jego rodziny. Obiekt znajduje się na górskim, niezwykle charakterystycznym terenie, dlatego zadaniem architektów było ustanowić  wyraźne wizualne połączenia pomiędzy naturą a architekturą.

Budynek Stadtmüller.Burkhardt.Graf.Architekten jest częściowo „wrośnięty” w górskie zbocze. Na poziomie ulicy umieszczono przestronne studio, które inwestor może wykorzystywać do działań artystycznych. Dzięki podwójnej bramie w elewacji do pracowni można w łatwy sposób przetransportować wielkoformatowe materiały, takie jak pnie drzew lub bloki kamienne, potrzebne w pracy rzeźbiarza. Budynek o formie zbliżonej do hali charakteryzuje się łukowatym dachem, który łagodzi jego industrialny charakter.

Dom na zboczu, zdj. Celia Uhalde

 

Część mieszkalna znajduje się na dolnej kondynacji. Pomieszczenia dzienne: kuchnia, jadalnia oraz salon zostały zaprojektowane jako elastyczna, otwarta przestrzeń. Tuż obok znajdują się prywatne pokoje domowników, garderoby i łazienki. Duże przeszklenia pozwolą na to, aby do wnętrz budynku wpadało światło dzienne, co przyczyni się do ograniczenia zużycia energii przez mieszkańców.

Dom na zboczu, zdj. Celia Uhalde

 

Architekci podkreślają, jak ważne dla klientów było to, aby dom był nie tylko estetyczny, ale również trwały i zrównoważony. Dlatego ogromną wagę przyłożono do wyboru odpowiednich, wytrzymałych materiałów, których użycie nie zaszkodzi środowisku naturalnemu.

Dom na zboczu, zdj. Celia Uhalde

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.