Dom z dziedzińcem projektu japońskiego studia KKAA YTAA

Dom z dziedzińcem projektu japońskiego studia KKAA YTAA

Dom w Narze, zdj. KKAA YTAA/Norihito Yamauchi

Studio architektoniczne KKAA YTAA prezentuje nowo zrealizowany projekt, który powstał w Narze. Dom jest podzielony na dwie części, które łączy mostek na dziedzińcu.

Co zainspirowało projekt domu w Narze? Inwestorom zależało na przestrzeni, która ułatwi mu pracę z domu i zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni zewnętrznych. „Właściciele domu to pracująca para. Chcą wieść minimalistyczne życie w domu, w którym mogą czuć się blisko natury nawet wtedy, gdy pracują” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

Dom w Narze, zdj. KKAA YTAA/Norihito Yamauchi

 

Większość okien domu wychodzi na dziedziniec, podczas gdy fasada od strony ulicy osłania dom, zapewniając mieszkańcom maksimum prywatności we własnym domu. „Bez względu na to, gdzie jesteś w domu, możesz poczuć światło, wiatr i zieleń blisko siebie, otwierając się na ten margines” – opowiadają o tym rozwiązaniu autorzy projektu.

Dom w Narze, zdj. KKAA YTAA/Norihito Yamauchi

 

Dom nawiązuje do tradycyjnej architektury japońskiej. Drewniana konstrukcja została wyeksponowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Doskonały projekt dopełniają minimalistyczne drewniane meble. Projekt wyróżnia się spośród innych domów stojących przy tej samej ulicy. „To spokojna i bezpieczna okolica, po której jeździ niewiele samochodów, potrzeba było w niej trochę ruchu” – kwitują architekci ze studia architektonicznego KKAA YTAA.

Dom w Narze, zdj. KKAA YTAA/Norihito Yamauchi

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.