Dom z klocków. Biurowce Lego w Danii

Dom z klocków. Biurowce Lego w Danii

Kampus Lego, zdj. CF Møller Architects

Studio CF Møller Architects zbliża się do ukończenia realizacji dwóch biurowców dla firmy Lego. Design budynków nawiązuje do kształtu kultowych klocków.

Otwarty dwa lata temu kampus, na którym znajduje się Dom Lego w duńskim Bilund, zostanie powiększony o kolejne biurowce. Dwa nowe budynki zostały zaprojektowane przez Studio CF Møller Architects.

lego-kampus-bilund-4
Kampus Lego, zdj. CF Møller Architects

Architekci postarali się, by budynki miały jak najwięcej wspólnego z estetyką klocków, którymi ochoczo bawiło się kilka ostatnich pokoleń. Budowle są proste i symetryczne, a duża część ich fasad została przeszklona. Pozostałą część zaś pokryto płytami imitującymi końce klocków z charakterystycznymi wypukłościami i logo firmy.

lego-kampus-bilund-6
Kampus Lego, zdj. CF Møller Architects

Lego zapewnia, że zarówno projektanci, jak i realizujący projekt budowniczy, w swoich działaniach kierują się zasadami zrównoważonego budownictwa. Same budynki również zostały wyposażone w proekologiczne rozwiązania takie jak maty pochłaniające dwutlenek węgla, zbiorniki na wodę deszczową czy panele słoneczne.

lego-kampus-bilund-2
Kampus Lego, zdj. CF Møller Architects

Biurowce zostaną oddane do użytku w 2021 roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.