Dom z trójkątów projektu REFORM Architekt

Dom z trójkątów projektu REFORM Architekt

Dom pod Szczecinem, zdj. REFORM Architekt

Pogmatwana historia tego oryginalnego domu położonego w miejscowości nieopodal Szczecina zakończyła się happy endem. Jest to zasługą architektów z REFORM Architekt, którzy do ukończonego w ubiegłym roku projektu podeszli z odwagą, proponując inwestorowi nietuzinkowe rozwiązania. RE: TRIANGLE HOUSE to wyjątkowy budynek, który swoją formą wyróżnia się na tle innych współczesnych domów.

Jak doszło do powstania projektu TRIANGLE HOUSE? Inwestor zgłosił się do pracowni REFORM Architekt z prośbą o przebudowę domu, który był już w fazie realizacji. „Był to projekt w stylu toskańskim. Zaproponowałem nową bryłę i tak w połowie zrealizowany projekt został wyburzony i postawiony na nowo” – mówi Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt. Podkreśla, że założeniem projektu było stworzenie odważnej bryły z jednospadowym dachem, czerpiącej inspirację z geometrii.

Dom pod Szczecinem, zdj. REFORM Architekt

 

Dwupiętrowy dom, którego powierzchnia wynosi 280 metrów kwadratowych, zachwyca nietypową estetyką. Założeniem projektu było to, by budynek prezentował się zupełnie inaczej z każdej ze stron. Powtarzający się motyw trójkątów i skosów podkreślono poprzez utrzymanie elewacji w kontrastowych kolorach – czerni i bieli. Do wykończenia domu użyto białego tynku, czarnej okładziny i betonem w naturalnym kolorze.

Dom pod Szczecinem, zdj. REFORM Architekt

 

Projekt obejmował także wykończenie wnętrz, które – korespondując z monochromatyczną fasadą – zostały utrzymane w stonowanych odcieniach szarości.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.