Dom z widokiem na góry. Viewfinder House od Faulkner Architects

Dom z widokiem na góry. Viewfinder House od Faulkner Architects

Viewfinder House, zdj. Faulkner Architects

Firma Faulkner Architects prezentuje wyjątkowy projekt domu jednorodzinnego, który stanie w Truckee w Stanach Zjednoczonych. Marzeniem inwestorów było to, aby z okien każdego pokoju roztaczał się widok na góry Sierra Nevada. Twórcy projektu zadbali o to, aby ten nowoczesny projekt wpisywał się w kontekst naturalnego, malowniczego otoczenia.

Podczas pierwszej wizyty na wybranej działce, który odbyliśmy wraz z inwestorami, wyrazili oni pragnienie, aby każdy pokój w domu wychodził na malowniczy górski krajobraz” – opowiadają architekci z Faulkner Architects. „Ten pomysł stanowił zalążek projektu całego budynku”. Projekt Viewfinder House wykorzystuje najlepsze strony terenu, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne i wygodne miejsce do życia.

Viewfinder House, zdj. Faulkner Architects

 

Dwupiętrowy dom o powierzchni 670 metrów kwadratowych został pokryty cedrowymi ekranami, dzięki którym doskonale wpisuje się w leśne otoczenie. Na parterze znajdują się przestrzenie dzienne i rekreacyjne, takie jak odkryty basen, siłownia i pokój gier, a także salon, który zapewni domownikom elastyczną przestrzeń do spędzania czasu wspólnie. Na piętrze zaś znajdują się prywatne sypialnie, garderoby, biura i łazienki.

Viewfinder House, zdj. Faulkner Architects

 

We wnętrzach domu, podobnie jak na jego elewacji, króluje drzewo cedrowe. Doskonale komponuje się ono z klasycznymi granitowymi podłogami, minimalistycznymi meblami i gustownym oświetleniem.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.