Domofamilok. Pracownia BAAR po śląsku

Domofamilok. Pracownia BAAR po śląsku

Domofamilok, zdj. BAAR

Biuro Architektoniczne Adam Radzimski prezentuje projekt Domofamiloku – domu jednorodzinnego inspirowanego stylem tradycyjnych śląskich budynków wielorodzinnych. Budynek, który jest nowoczesną interpretacją tej kultowej formy, zachwyca minimalizmem i harmonią.

Głównym elementem typowym dla historycznej górniczej śląskiej architektury jest oczywiście cegła i tworzone z niej ściany jednowarstwowe. Udało nam się zachować ich charakter, stosując współczesne trójwarstwowe technologie. W miejscach przeszkleń ściany zewnętrzne „wchodzą” do wnętrz — w środku i na zewnątrz widać jednorodność zastosowanego materiału. W projekcie celowo wszystkie okna zamontowane są po wewnętrznej stronie muru, dla podkreślenia efektu grubości i jednorodności ścian” – mówi architekt Adam Radzimski.

Domofamilok, zdj. BAAR

 

Elewację pokrywają klasyczne rude cegły. Architekt podkreśla, jak istotne było użycie właśnie tego materiału – łączy on nowoczesność z tradycją, nadając całości niepowtarzalnego charakteru. W wywiadzie dla portalu Architektura i Biznes twórcy projektu opowiadają o oczekiwaniach inwestorów. Para, która zamówiła projekt, składa się z wielbicielki architektury nowoczesnej i fana tradycyjnej stylistyki. Po odrzuceniu dwóch projektów innego studia, inwestorzy zgłosili się do Adama Radzimskiego. „My wiedzieliśmy, że łączenie różnych stylów jest okej, że to się da pogodzić i stworzyliśmy projekt domu, w którym oboje będą czuli się komfortowo. Finalnie upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu” – opowiada Radzimski.

Domofamilok, zdj. BAAR

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.