Domy z głową. Nowa twarz gotowego projektu

Domy z głową. Nowa twarz gotowego projektu

Dom w kolorze, zdj. Pracownia Architektury Głowacki

Architekci z Pracowni Architektury Głowacki proponują nowy wizerunek gotowych projektów domów mieszkalnych – w ich wykonaniu są one funkcjonalne, ponadczasowe i z klasą. Czy inne biura architektoniczne pójdą w ich ślady?

Gotowe projekty domów mieszkalnych, choć niezwykle popularne i często wybierane przez prywatnych inwestorów, nie cieszą się dobrą sławą wśród znawców architektury. Takim projektom zarzuca się, że nie będą odpowiadać na potrzeby mieszkańców tak, jak odpowiadałby zaprojektowany specjalnie dla nich, uwzględniający ich upodobania i styl życia budynek. Ponadto, ocenia się je często jako wizualnie nieciekawe i nienadążające za wciąż zmieniającymi się trendami w projektowaniu.

Dom w kolorze, zdj. Pracownia Architektury Głowacki

 

Architekci z wrocławskiego studia PAG udowadniają, że obraz gotowego projektu domu da się zmienić. W nowym katalogu „Domy z głową” przedstawiają Dom w kolorze, czyli zupełnie nowy gotowy dom – funkcjonalny, uniwersalny, o ponadczasowej formie. A co najważniejsze: łatwy do dostosowania do potrzeb klienta.

Dom w kolorze, zdj. Pracownia Architektury Głowacki

 Tomasz Głowacki z pracowni PAG i współpracujący z nim architekci opracowali koncept balansujący między tradycyjnymi formami mieszkalnymi, atrakcyjnymi nawet dla tych, których awangarda w architekturze nie zachwyca, a nowoczesnym minimalizmem, przejawiającym się w prostocie i „czystości” bryły, a także intensywnym kolorze, którym pokryte są elewacje i strome dachy domów.

Dom w kolorze, zdj. Pracownia Architektury Głowacki

 

O rozmiarze i kolorze Domu decyduje inwestor. Ma do wyboru opcję S o powierzchni 130 metrów kwadratowych lub opcję M, zajmującą 160 metrów kwadratowych, z dodatkową sypialnią i przestronnym garażem. Układ funkcjonalny pozostaje taki sam niezależnie od rozmiaru domu – na dole znajdują się pomieszczenia dzienne, na poddaszu natomiast sypialnie, garderoby i łazienki. Domy, zgodnie z obowiązującymi aktualnie trendami, zostały wyposażone w liczne przeszklenia, dzięki którym wnętrza są lepiej doświetlone i przytulniejsze.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.