Drewniana wieża 3XN

Drewniana wieża 3XN

Tilia Tower, zdj. 3XN

Firmy 3XN i IttenBrechbühl zostały wybrane do zaprojektowania budynku Tilia Tower w Lozannie w Szwajcarii, 85-metrowego drewnianego budynku o mieszanym przeznaczeniu.  W wieży znajdą się między innymi apartamenty, sklepy i hotel. Projekt obejmuje również rewitalizację obszarów przylegających do budynku. Projekt stworzono dla formy Insula SA należącej do grupy Realstone.

Tower znajduje się w prężnie rozwijającej się dzielnicy Prilly-Malley, na zachodnich przedmieściach Lozanny. Propozycja 3XN i IttenBrechbühl zapewni komfortowe środowisko dla biznesu i hotelarstwa oraz wygodne mieszkania, sklepy, restauracje, kawiarnie i bary. Projektanci mają nadzieję, że obiekt skupi wokół siebie lokalną społeczność i pomoże w rozwoju życia publicznego dzielnicy.

Tilia Tower, zdj. 3XN

 

„Przy tworzeniu budynku przyjęliśmy filozofię pełną poszanowania dla jednostki, podkreślającą związek z naturą. Zależało nam, aby zapewnić użytkownikom dostęp do światła dziennego - wiemy, jak ważne jest ono dla dobrostanu człowieka. Naszym głównym budulcem było drewno, spójny i przytulny materiał, który pozwala na uzyskanie efektu naturalnego, ciepłego i solidnego budynku. Drewno to fantastyczny materiał budowlany, który dodaje inwestycjom delikatnego, zmysłowego wyrazu. Tilia Tower będzie jasnym, przyjaznym, humanitarnym i zrównoważonym budynkiem” – mówi Jan Ammundsen z 3XN.

Tilia Tower, zdj. 3XN

 

Wybór drewna jako głównego materiały budowlanego znacznie przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego budynku. Przed Tilia Tower stanie także duży park, który będzie pełnił funkcję „płuc miasta”. Połacie zieleni, na którą składać się będą setki różnych roślin, zapewnią rejonowi bioróżnorodność i staną się miejscem spotkań i wyciszenia lokalnych mieszańców i pracowników.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.