Drewniany Dom Sióstr od Ggrupa

Drewniany Dom Sióstr od Ggrupa

Dom Sióstr na Podkarpaciu, zdj. Ggrupa

Studio architektoniczne Ggrupa prezentuje projekt domu jednorodzinnego, który powstanie na jednej z podkarpackich wsi – w malowniczych Brzezinach. Drewniana konstrukcja nawiązuje do tradycyjnej architektury.

 

Inwestorkami, które zleciły projekt budynku, są dwie siostry. Zleceniodawczynie marzyły o przytulnym domu, który pozwoli im na budowanie bliskich relacji rodzinnych, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności każdej z rodzin. Dlatego też dom został podzielony na trzy strefy – dwie prywatne przestrzenie po przeciwnych stronach domu, w których znajdują się sypialnie dla nich i ich bliskich oraz salon, w którym dwie rodziny mogą spędzać czas wspólnie. „Dom jak jego nazwa wskazuje został zaprojektowany dla dwóch sióstr. Naszym celem było zorganizowanie równego podziału przestrzeni. Zaproponowaliśmy wiec idealnie symetryczny układ pomieszczeń” – piszą o swoim projekcie architekci z pracowni Ggrupa.

Dom Sióstr na Podkarpaciu, zdj. Ggrupa

 

Dom charakteryzuje się prostą, tradycyjną formą. Zbudowany na planie prostokąta i obłożony drewnem, doskonale koresponduje z wiejskimi krajobrazami. „Bardzo zależało nam, aby mimo swojej nowoczesnej formy dom korespondował z tradycyjną architekturą regionu, dlatego istotną częścią procesu projektowego było zapoznanie się z kontekstem, w którym projektowaliśmy. Stąd między innymi charakterystyczny dla okolicznych domów wydzielony w bryle trójkąt na bocznej elewacji domu czy głęboki okap dwuspadowego dachu” – dodaje architektka Agnieszka Radomska w rozmowie z portalem Architektura i Biznes.

Dom Sióstr na Podkarpaciu, zdj. Ggrupa

 

 

Wnętrze domu – podobnie jak jego elewacja – tchnie niezwykłym wręcz spokojem. Wewnątrz królują jasne, stonowane kolory i skromne, proste meble. Unikalnego charakteru dodaje wnętrzu drewniana boazeria o jasnej barwie. Duże przeszklenia w części wspólnej otwierają dom na otaczające go górskie krajobrazy.

Dom Sióstr na Podkarpaciu, zdj. Ggrupa

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.