Drewniany wieżowiec w Denver od Tres Birds

Drewniany wieżowiec w Denver od Tres Birds

zdj. Tres Birds

Biuro architektoniczne Tres Birds z siedzibą w Denver ogłosiło, że rozpoczęcie budowy najwyższego budynku z drewna w Denver planowane jest na lipiec przyszłego roku. 12-piętrowy budynek o nazwie Return to Form będzie zlokalizowany w River North Arts District.

Projekt Tres Birds eksploruje nową technologię, która wykorzystuje drzewa o pniach małej średnicy, pochodzące ze zrównoważonych hodowli. Dzięki ciągłemu sadzeniu kolejnych drzew i odpowiedzialnemu, przemyślanemu wycinaniu lasy te są źródłem odnawialnych materiałów budowlanych o niskim wpływie na środowisko. Masywna konstrukcja budynku składa się z połączonych laminowanych paneli drewnianych. Zapewnia to nie tylko wytrzymałość i stabilność konstrukcji, ale także odporność na ogień.

zdj. Tres Birds

 

„Obserwowany od niedawna rozwój budownictwa drewnianego pozwala nam – po raz pierwszy w historii – projektować wysokie konstrukcje z odnawialnego zasobu: drzew. Ten nowy ognioodporny materiał budowlany jest odnawialny, a więc bezpieczny dla planety. Drzewa wykorzystują dwutlenek węgla do produkcji tlenu, a roślinność chłodzi ziemię. Beton oraz paliwa kopalne używane do jego produkcji i transportu wytwarzają coraz więcej dwutlenku węgla, który przyczynia się do globalnego ocieplenia. Musimy budować wszystkie nasze budynki z zasobów odnawialnych i dobrze nimi zarządzać” – mówi Michael Moore, założyciel i główny projektant Tres Birds.

zdj. Tres Birds

 

W budynku znajdują się 84 lokale mieszkalne o różnej wielkości. Cztery z nich będą przystępne cenowo zgodnie z wytycznymi miasta Denver. Na parterze znajdują się udogodnienia takie jak kawiarnia, lobby, siłownia oraz przestrzenie coworkingowe dla mieszkańców budynku. W budynku znajdzie się również efektowny taras oraz parking.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.