Drewno w Architekturze. Konkurs dla absolwentów

Drewno w Architekturze. Konkurs dla absolwentów

Plakat wydarzenia

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej zaprasza do udziału w konkursie Drewno w Architekturze. Jury wybierze najlepsze prace magisterskie, w których główną rolę gra drewno – czy to w postaci materiału konstrukcyjnego, czy wykończeniowego.

Drewno jest materiałem odwiecznym. Wiążą się z nim początki cywilizacji i pierwsze budowle tworzone przez ludzi. Było stosowane w każdej z epok architektonicznych i we wszystkich typach budynków. Po dziś dzień jest jednym z najbardziej popularnych tworzyw służących kształtowaniu środowiska życia człowieka. Architektura drewniana sięga rudymentów i niesie za sobą nieprzemijające, fundamentalne wartości. Współcześni architekci sięgają po nie i reinterpretują w stosunku do rzeczywistości. W ten sposób powstają dzieła łączące przeszłość i teraźniejszość, a czasem… antycypujące przyszłość” – piszą organizatorzy.

W konkursie udział mogą wziąć ci absolwenci, którzy uzyskali dyplom magistra w latach 2019, 2020 i 2021. Jurorzy ocenią jakość architektoniczną projektu, wykorzystanie w nim estetycznych i/lub konstrukcyjnych walorów drewna, a także jasną i przejrzystą formę przedstawienia wybranych rozwiązań.

„Przewodniczącym Jury jest Dziekan Wydziału Architektury PB, dr hab. inż. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB

Komisarz Konkursu: dr inż. arch. Adam Jakimowicz

Sekretarze Konkursu:

  • dr inż. arch. Katarzyna Asanowicz
  • dr inż. arch. Wojciech Niebrzydowski
  • dr inż. arch. Aleksander Owerczuk

W skład Jury wchodzą: Komisarz Konkursu, jeden przedstawiciel przedsiębiorstwa Unibep S.A. i jeden przedstawiciel przedsiębiorstwa Danwood S.A. oraz minimum 3 osoby powołane przez Dziekana Wydziału Architektury PB  spośród wybitnych architektów i nauczycieli akademickich” – możemy przeczytać w ogłoszeniu wydanym przez Politechnikę Białostocką.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.