Wydział Architektury Politechniki Białostockiej zaprasza do udziału w konkursie Drewno w Architekturze. Jury wybierze najlepsze prace magisterskie, w których główną rolę gra drewno – czy to w postaci materiału konstrukcyjnego, czy wykończeniowego.
Drewno jest materiałem odwiecznym. Wiążą się z nim początki cywilizacji i pierwsze budowle tworzone przez ludzi. Było stosowane w każdej z epok architektonicznych i we wszystkich typach budynków. Po dziś dzień jest jednym z najbardziej popularnych tworzyw służących kształtowaniu środowiska życia człowieka. Architektura drewniana sięga rudymentów i niesie za sobą nieprzemijające, fundamentalne wartości. Współcześni architekci sięgają po nie i reinterpretują w stosunku do rzeczywistości. W ten sposób powstają dzieła łączące przeszłość i teraźniejszość, a czasem… antycypujące przyszłość” – piszą organizatorzy.
W konkursie udział mogą wziąć ci absolwenci, którzy uzyskali dyplom magistra w latach 2019, 2020 i 2021. Jurorzy ocenią jakość architektoniczną projektu, wykorzystanie w nim estetycznych i/lub konstrukcyjnych walorów drewna, a także jasną i przejrzystą formę przedstawienia wybranych rozwiązań.
„Przewodniczącym Jury jest Dziekan Wydziału Architektury PB, dr hab. inż. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB
Komisarz Konkursu: dr inż. arch. Adam Jakimowicz
Sekretarze Konkursu:
- dr inż. arch. Katarzyna Asanowicz
- dr inż. arch. Wojciech Niebrzydowski
- dr inż. arch. Aleksander Owerczuk
W skład Jury wchodzą: Komisarz Konkursu, jeden przedstawiciel przedsiębiorstwa Unibep S.A. i jeden przedstawiciel przedsiębiorstwa Danwood S.A. oraz minimum 3 osoby powołane przez Dziekana Wydziału Architektury PB spośród wybitnych architektów i nauczycieli akademickich” – możemy przeczytać w ogłoszeniu wydanym przez Politechnikę Białostocką.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.