Drugi najwyższy budynek świata stanie w Rosji

Drugi najwyższy budynek świata stanie w Rosji

Lakhta Center II, zdj. Kettle Collective

Szkocka firma architektoniczna Kettle Collective opublikowała plany budowy 703-metrowego wieżowca w Petersburgu - Lakhta Center II. Obiekt będzie drugim najwyższym budynkiem na świecie po Burdż Chalifa w Dubaju.

Nowa wieża o mieszanym przeznaczeniu, Lakhta Center II, ma być dodatkiem do oryginalnego budynku Lakhta Center. Autorem projektu, powstałego kilka lat temu, również jest Tony Kettle, który był wówczas częścią RMJM. Nowa wieża została zaprojektowana tak, aby doskonale wpisywać się w plan rozwoju rozbudowy dzielnicy biznesowej powstającej w północnej części Petersburga, tuż przy Lakhta Center. Twórcy projektu mają nadzieję, że nowa wieża stanie się ważnym, łatwo rozpoznawalnym punktem na panoramie miasta.

Wizualizacje udostępnione przez zespół Kettle Collective przedstawiają nietuzinkową spiralną konstrukcję, która doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi budynkami biurowymi, jak i z zabytkowymi budowlami. Architekci podkreślają, że forma konstrukcji ma także duży wpływ na jej funkcjonalność – opływowy kształt znacznie zwiększy odporność budynku na wiatr, dzięki czemu będzie on całkowicie bezpieczny, stabilny i trwały.

Wieża będzie składać się z ośmiu części, zorganizowanych wokół obszernego atrium. Otoczą ją tereny zielone z licznymi udogodnieniami dla użytkowników. Na ostatnim piętrze budynk, który według projektu ma osiągnąć niemal 600 m, znajdą się punkty widokowe, z których goście będą mogli obejrzeć imponującą panoramę jednego z piękniejszych miast w Rosji.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.