Dubai Creek Harbour Central. Ażurowy most AKT II i IJP Architects
Dubai Creek Harbour Central. Ażurowy most AKT II i IJP Architects
Most Dubai Creek Harbour Central, zdj. IJP Architects and AKT I
Nowy owoc współpracy biur AKT II i IJP Architects to most dla pieszych prowadzący do wieży Dubai Creek Tower. Architekci stworzyli trójwymiarową wstęgę ze stali, która łączy w sobie nowoczesność i tradycję architektoniczną Dubaju.
Naszym zdaniem kładka Dubai Creek Harbour Central to nowoczesność i tradycja. Bryła przypominającą trójwymiarową wstęgę ze stali tworzy lekką, podobną do chmury strukturę z czytelnymi geometrycznymi wzorami. W tym sensie centralna kładka DCH symbolizuje stan harmonii między nowym a tradycyjnym; między technologią, historią sztuki i kulturą islamu”– mówi George L. Legendre, założyciel IJP Architects.
Most Dubai Creek Harbour Central, zdj. IJP Architects and AKT I
Zainspirowany sztuką islamu projekt zakłada stworzenie kładki o dwóch poziomach, która będzie znacznym ułatwieniem dla poruszających się pieszo i rowerzystów. Dolny poziom mostu zapewnia pieszym osłonę przed palącym słońcem, a górny tworzy drogę dla wózków golfowych i rowerów.
Most Dubai Creek Harbour Central, zdj. IJP Architects and AKT I
„Dążąc do tego, by stworzyć kultowy punkt orientacyjny, dodatkowo uzupełniający wieżę Dubai Creek Tower, zaprojektowaliśmy most, który jest delikatny i niebywale smukły. Osiągnęliśmy to dzięki kratownicy łukowej, która zapewni mostowi stabilność i trwałość” – dodaje Paul Hutter, dyrektor ds. Projektowania w AKT II
Amerykański Instytut Architektów odznaczył Carol Ross Barney Złotym Medalem AIA 2023, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez tę instytucję. Nagroda jest wyrazem uznania i uznania dla Carol Ross Barney za dążenie do doskonałości projektowej, a także odpowiedzialności społecznej i dbania o innych ludzi.
Platforma UNI zaprasza architektów i projektantów do udziału w koncepcyjnym wyzwaniu Spacestop. Zadaniem uczestników będzie zaprojektować kosmiczną przystań dla podróżujących między planetami Układu Słonecznego.
Na dziecięcych rysunkach każdy domek zwieńczony jest pięknym kominem, z którego unosi się skłębiony dym, w rzeczywistości jednak kominy rzadko bywają prawdziwymi ozdobami budynków. Przedstawiamy projekt, w który kominy grają pierwsze skrzypce.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.