Dubai Creek Harbour Central. Ażurowy most AKT II i IJP Architects

Dubai Creek Harbour Central. Ażurowy most AKT II i IJP Architects

Most Dubai Creek Harbour Central, zdj. IJP Architects and AKT I

Nowy owoc współpracy biur AKT II i IJP Architects to most dla pieszych prowadzący do wieży Dubai Creek Tower. Architekci stworzyli trójwymiarową wstęgę ze stali, która łączy w sobie nowoczesność i tradycję architektoniczną Dubaju.

Naszym zdaniem kładka Dubai Creek Harbour Central to nowoczesność i tradycja. Bryła przypominającą trójwymiarową wstęgę ze stali tworzy lekką, podobną do chmury strukturę z czytelnymi geometrycznymi wzorami. W tym sensie centralna kładka DCH symbolizuje stan harmonii między nowym a tradycyjnym; między technologią, historią sztuki i kulturą islamu”– mówi George L. Legendre, założyciel IJP Architects.

Most Dubai Creek Harbour Central, zdj. IJP Architects and AKT I

Zainspirowany sztuką islamu projekt zakłada stworzenie kładki o dwóch poziomach, która będzie znacznym ułatwieniem dla poruszających się pieszo i rowerzystów. Dolny poziom mostu zapewnia pieszym osłonę przed palącym słońcem, a górny tworzy drogę dla wózków golfowych i rowerów.

Most Dubai Creek Harbour Central, zdj. IJP Architects and AKT I

„Dążąc do tego, by stworzyć kultowy punkt orientacyjny, dodatkowo uzupełniający wieżę Dubai Creek Tower, zaprojektowaliśmy most, który jest delikatny i niebywale smukły. Osiągnęliśmy to dzięki kratownicy łukowej, która zapewni mostowi stabilność i trwałość” – dodaje Paul Hutter, dyrektor ds. Projektowania w AKT II

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.