Aedas Global, we współpracy z firmą GDAD, ujawnił projekt kompleksu wielofunkcyjnego, składającego się z dwóch bliźniaczych wież, niskich budynków oraz publicznie dostępnego placu. Inwestycja, położona u podnóża pasma górskiego Baiyun w Guangzhou w Chinach, obejmie obszary przemysłowe, handlowe i publiczne.
Nowy projekt w Guangzhou definiują duże połacie zieleni i panoramiczne widoki na góry. Bryła projektu nawiązuje do lokalnej topografii i pozwalają użytkownikom na kontakt z otoczeniem. Projekt ma na celu pełne wykorzystanie uroków naturalnego krajobrazu, dlatego rozdzielono kompleks niskich budynków i dwie wieże, ustawiając się po przeciwnych stronach działki, dzięki czemu z każdego jej miejsca można podziwiać otaczający krajobraz.
zdj. Aedas
Sercem kompleksu są dwie wieże o wysokości odpowiednio 230 m i 190 m. Według architektów pofałdowana, wielowarstwowa elewacja zachodniego budynku jest inspirowana koncepcją obrazem żagli na morzu. Wieże dzielą wspólne lobby z trzykondygnacyjnym sufitem i metalowym zadaszeniem przy wejściu, dzięki czemu są ze sobą zintegrowane w nieoczywisty sposób.
Dom powinien być skrzynią skarbów życia”, jak mawiał Le Corbusier. Dom od zawsze zajmował szczególne miejsce w sercach wszystkich ludzi. Jest bezpiecznym schronieniem, miejscem, w którym przeżywane są radości i smutki, początki i zakończenia.
Royal Institute of British Architects nagrodził szpital Friendship Hospital w Bangladeszu, zaprojektowany przez zespół Kashef Chowdhury/URBANA. Realizacja otrzymała prestiżową nagrodę RIBA 2021, przyznawaną co dwa lata projektom wyróżniającym się doskonałym projektem i wywierającym pozytywny wpływ na społeczeństwo.
Położony w doskonałym miejscu, na idealnie ukształtowanej działce, w każdym calu spełniający potrzeby mieszkańców i zapewniający sto procent bezpieczeństwa - taki jest dom perfekcyjny. Czarny koń ambitnej architektury mieszkalnej w Polsce, Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt, przedstawia projekt RE:PERFECT HOUSE. Budynek powstał w tym roku w jednej z dzielnic Łodzi.
Ten budynek, choć oparty na projekcie typowego domu-kostki znacznie różni się od domów utrzymanych w tej stylistyce. Na pierwszy rzut oka niepozorny, jednak wystarczy przyjrzeć mu się dłużej, by dostrzec jego oryginalność. Dom dziurawy autorstwa studia 81.waw.pl dzięki niestandardowym rozwiązaniom i intrygującej formie zostaje w pamięci na długo.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.