Dwie wieże od Aedas Global

Dwie wieże od Aedas Global

zdj. Aedas

Aedas Global, we współpracy z firmą GDAD, ujawnił projekt kompleksu wielofunkcyjnego, składającego się z dwóch bliźniaczych wież, niskich budynków oraz publicznie dostępnego placu. Inwestycja, położona u podnóża pasma górskiego Baiyun w Guangzhou w Chinach, obejmie obszary przemysłowe, handlowe i publiczne.

Nowy projekt w Guangzhou definiują duże połacie zieleni i panoramiczne widoki na góry. Bryła projektu nawiązuje do lokalnej topografii i pozwalają użytkownikom na kontakt z otoczeniem.  Projekt ma na celu pełne wykorzystanie uroków naturalnego krajobrazu, dlatego rozdzielono kompleks niskich budynków i dwie wieże, ustawiając się po przeciwnych stronach działki, dzięki czemu z każdego jej miejsca można podziwiać otaczający krajobraz.

zdj. Aedas

Sercem kompleksu są dwie wieże o wysokości odpowiednio 230 m i 190 m. Według architektów pofałdowana, wielowarstwowa elewacja zachodniego budynku jest inspirowana koncepcją obrazem żagli na morzu. Wieże dzielą wspólne lobby z trzykondygnacyjnym sufitem i metalowym zadaszeniem przy wejściu, dzięki czemu są ze sobą zintegrowane w nieoczywisty sposób.

zdj. Aedas

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.