Dwie wieże od BIG. Efektowne budynki w Kanadzie

Dwie wieże od BIG. Efektowne budynki w Kanadzie

Telus Sky, zdj. LAURIAN GHINITOIU

Studio Bjarke Ingels Group opublikowało serię zdjęć wież Vancouver House i Telus Sky w Calgary, uchwyconych po raz pierwszy od ich otwarcia w 2020 roku, podczas lockdownu. Budynki, które symbolizują „yin i yang”, wyróżniają się niezwykłą formą i dużą funkcjonalnością.

Telus Sky i Vancouver House mieszczą biura i przestrzenie mieszkalne o różnym przeznaczeniu. Co więcej, oba otrzymały certyfikaty poświadczające najwyższy poziom projektowania energetycznego i środowiskowego. Vancouver House jest pierwszym w mieście budynkiem z certyfikatem LEED Platinum, zaraz po nim otrzymała go druga wieża.

Telus Sky, zdj. LAURIAN GHINITOIU

 

Calgary i Vancouver postawiły na odważne próby zmiany środowiska miejskiego, biorąc pod uwagę gęstą zabudowę i kurczące się możliwości wyboru działki w centrum. Obie wieże, choć pełniące inne funkcje i dostosowane do dwóch różnych miast, są modelami zrównoważonego podejścia do projektowania miejskiego.  Jest tak dzięki efektownemu połączeniu przestrzeni mieszkalnej i roboczej, zaspokajającemu pragnienia współczesnych społeczności – zrównoważony rozwój miast i ekologiczne rozwiązania.

Telus Sky, zdj. LAURIAN GHINITOIU

 

Oba projekty odpowiadają na potrzeby współczesnego obywatela, łącząc wiele funkcji w jednym budynku. Duży nacisk położony został na funkcję mieszkalną budynków, w związku z postępującym kryzysem mieszkaniowym, którego skutki odczuwają mieszkańcy niemal wszystkich dużych miast na świecie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.