Dwie wieże. Nagrodzony projekt Ole Scheeren

Dwie wieże. Nagrodzony projekt Ole Scheeren

DUO Twin Towers, zdj. Büro Ole Scheeren

Nagroda CTBUH Urban Habitat Award 2021, która przyznawana jest corocznie projektom, wnoszącym wyjątkową jakość w przestrzeń miejską, w tym roku powędrowała do Büro Ole Scheeren. Nagrodzony projekt DUO Twin Towers restrukturyzuje od lat zaniedbaną część Singapuru, tworząc dynamiczną przestrzeń sprzyjającą zdrowemu, zbalansowanemu trybowi życia.

Projekt DUO składa się z dwóch wież. W jednej z nich znajdą się mieszkania, w drugiej zaś hotel oraz biura.  Architektom zależało na tym, aby projekt balansował naturę i architekturę, dlatego też wokół budynków zaprojektowano duży teren zielony. Samą architekturę cechuje szereg różnorodnych przestrzeni publicznych: ogólnodostępnych tarasów oraz i dachu, dzięki którym umożliwione zostaną kontakty między mieszkańcami.

DUO Twin Towers, zdj. Büro Ole Scheeren

 

 

„Główną wizją przyświecającą nam przy projektowaniu DUO było stworzenie nowego środowiska miejskiego, w którym ludzie, architektura i przyroda mogą współistnieć w sposób produktywny i odpowiedzialny społecznie. Projekt naprawia zaniedbany kawałek miasta i wskazuje udane życie publiczne jako główny składnik odpowiedzialnego i zrównoważonego społeczeństwa” - mówi Ole Scheeren.

DUO Twin Towers, zdj. Büro Ole Scheeren

 

 

Praktyka Büro Ole Scheeren została nagrodzona CTBUH Urban Habitat Award także w 2014 roku za projekt budynku The Interlace w Singapurze. Rok wcześniej doceniono ją zaś za CCTV Headquarters w plebiscycie Best Tall Building Award.

Źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.