Dworzec Roku 2021

Dworzec Roku 2021

Jeden z najpiękniejszych dworców w Polsce, Dworzec Główny we Wrocławiu, zdj. visitWroclaw.eu

Fundacja ProKolej  zaprasza do udziału w konkursie na najlepiej zaprojektowany dworzec kolejowy w Polsce. Celem organizatorów jest „odczarowanie” postkomunistycznego obrazu dworców w polskiej kulturze i ukazanie, jak te niezwykle potrzebne obiekty zmieniają się, aby sprostać wymaganiom współczesnych podróżujących.

Konkurs na “Dworzec Roku” to inicjatywa pokazująca, że polska kolej wsłuchuje się w opinie swoich klientów i stawia ich potrzeby w centrum zainteresowania.

Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze. I zyskują na tym wszyscy. Stąd możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna nie tylko dla głównych użytkowników – czyli podróżnych – ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Celem konkursu jest  wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce, zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych oraz promocja nowoczesnych i funkcjonalnych polskich dworców.

W plebiscycie mogą głosować wszyscy obywatele, bez względu na wykonywany zawód czy odebrane wykształcenie. Obiekt do konkursu mogą zgłosić zarówno użytkownicy, jak i lokalne władze.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.