EDUakcja. Architektura ekologiczna. Spotkanie z dr. Cezarym Wąsem

EDUakcja. Architektura ekologiczna. Spotkanie z dr. Cezarym Wąsem

Materiały organizatora. Żrodło: https://www.facebook.com/MuzeumArchitektury

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwsze kwietniowe spotkanie z cyklu EDUakcja w MA | Ostrożnie, Ziemia! Dr Cezary Wąs opowie o myśli ekologicznej w architekturze.

Szczęśliwie doczekaliśmy momentu, w którym dbałość o środowisko powoli, lecz niezatrzymanie staje się istotnym elementem architektury na poziomie światowym. Najbardziej uznane pracownie wdrażają rozwiązania, które mają na celu choć częściowo uniezależnić budynki od zasobów nieodnawialnych, wykorzystują naturalne materiały i coraz częściej stawiają na bogate w zieleń, naturalne otoczenie powstających inwestycji. O rolach ekologii w architekturze i architektury w ruchu ekologicznym opowie dr Cezary Wąs podczas spotkania online, które odbędzie się w ramach projektu EDUakcja w MA | Ostrożnie, Ziemia! 

„Życie w dużych miastach XXI wieku przyniosło niedogodności, które budzą narastającą krytykę. Odpowiedzią na głosy krytyczne są projekty obiektów uwzględniające mniejsze zużycie energii oraz większy związek z naturalnym środowiskiem. Przegląd dzieł architektury, które realizują postulaty ekologów wskazuje, że eksperymentalne dzieła są obecnie trudne do szybkiego upowszechnienia” – czytamy w opisie wydarzenia.

Wykład odbędzie się już dziś, 10 kwietnia w samo południe. Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie Muzeum Architektury na Facebooku. Zapraszamy!

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.