Earth Made. Powrót do korzeni

Earth Made. Powrót do korzeni

Plakat wydarzenia

Praktyka architektury ziemi może okazać się humanitarnym krokiem, zapewniając domy dla tych, których na to nie stać. Jednocześnie dobrze wykonany projekt architektoniczny zbudowany z ziemi może pomóc zmienić powszechne przekonanie, że budynki z naturalnych materiałów, takich jak ziemia, są gorsze od tych z tradycyjnych materiałów budowlanych” – możemy przeczytać na stronie konkursu Earth Made.

Jego organizatorzy pragną przekonać uczestników i publiczność, że nadal możemy budować również z tych materiałów które mamy pod ręką, podobnie jak nasi przodkowie sprzed tysięcy lat – z ziemi, kamieni, roślin. Czy zdobyta przez ten czas wiedza o świecie i architekturze pomoże nam lepiej wykorzystywać te naturalne budulce?

Zadaniem konkursowym będzie stworzenie budynku z gliny przy wykorzystaniu współczesnych technik i obecnej świadomości architektonicznej. Konkurs ma charakter międzynarodowy i uczestnictwo w nim jest płatne. Na laureatów czekają nagrody pieniężne, których pula wynosi 12 tys. USD.

Terminy zgłoszeń, formularze i regulaminy znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.