East County Library w Portland

East County Library w Portland

zdj. Adjaye Associates

Studio Adjaye Associates, we współpracy z Holst Architecture, zaprezentowało pierwsze wizualizacje  East County Library w Portland w stanie Oregon. Nowego obiekt zapewni miastu nowe przestrzenie społeczne, kulturalne oraz naukowe.

Projekt budynku o powierzchni 95 000 stóp kwadratowych opiera się na szerokim zaangażowaniu społeczności – w jego tworzenie zaangażowani byli lokalni działacze znający potrzeby mieszkańców oraz organizacje animujące kulturę. W nowym budynku znajdzie się miejsce także dla nich i ich inicjatyw.

zdj. Adjaye Associates

 

Lokalizacja nowej biblioteki została wybrana ze względu na dobre połączenie z infrastrukturą transportu publicznego, dzięki czemu miejsce to jest dostępne dla dużej części mieszkańców hrabstwa Multnomah. Ogólnodostępna przestrzeń zewnętrzna sąsiadująca z biblioteką wita przechodniów i zaprasza ich do odkrywania dostępnej dla nich przestrzeni wewnątrz budynku.

zdj. Adjaye Associates

 

 

 

East County Library ma na celu odpowiedzieć na potrzeby społeczności, dlatego jednym z głównych założeń projektu było stworzenie odpowiednio funkcjonalnych i estetycznych przestrzeni. Duża aula będzie przestrzenią do organizacji uroczystości kulturalnych, wykładów, spektakli czy imprez rodzinnych. W bibliotece znajdują się również wyznaczone miejsca do czytania, współpracy społecznej i świętowania. Przyjemne, estetyczne wykończenia wnętrz i dostęp naturalnego światła przyczyniają się do stworzenia atrakcyjnej i komfortowej przestrzeni do nauki, rozrywki i nawiązywania relacji.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.