Edge. Najwyższy taras widokowy na półkuli zachodniej

Edge. Najwyższy taras widokowy na półkuli zachodniej

Edge, zdj. KFP

Autorem odważnego projektu na jednym z wieżowców na Hudson Yard jest studio KFP. Otwarcie obiektu jest planowane na wiosnę przyszłego roku.

Znajdujący się na rekordowej wysokości 1131 stóp taras widokowy Edge pozwoli swoim użytkownikom na podziwianie krajobrazu New Jersey i Nowego Jorku niemal z lotu ptaka. Goście mogą oprzeć się o szklane ściany ustawione pod kątem i spojrzeć przez szklaną podłogę z wysokości stu pięter.

30_Hudson_Yards_©KPF
Edge, zdj. KFP

 

 

Taras o kształcie ostrosłupa jest pokryty trójkątnymi panelami ze stali nierdzewnej i szkłem. Firma KPF wybrała jasną wyżarzoną stal nierdzewną z Finlandii z wytłoczonym wykończeniem „LINEN” ze względu na to, jak efektownie odbija światło.

Hudson_Yards_Ob_Deck_Street_Sight_©KPF_Connie_Zhou
Edge, zdj. KFP

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.