Efektowna stodoła projektu JABRAARCHITECHTS

Efektowna stodoła projektu JABRAARCHITECHTS

Stodoła w Ramiszowie, zdj. Jabraarchitects

Przyglądając się współczesnym projektom architektury mieszkalnej, można odnieść wrażenie, że zarówno architekci, jak i inwestorzy – zamiast poszukiwać coraz to nowych rozwiązań formalnych – stawiają na tradycję, prostotę i przytulność. Właśnie dlatego od kilku lat swoje triumfy w architekturze święci forma nowoczesnej stodoły oraz klasyczny materiał budowlany – cegła, której charakterystyczny kolor prezentuje się doskonale zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i na elewacjach budynków.

Te dwie tendencje łączy dom w Ramiszowie, zaprojektowany przez studio architektoniczne JABRAARCHITECTS. Dom o prostej formie o łącznej powierzchni 250 metrów kwadratowych będzie doskonałym schronieniem dla rodziny i miejscem niezapomnianych spotkań. Elewacja budynku, choć nie jest pokryta jedynie cegłą, została utrzymana w typowo ceglanej kolorystyce. Ciężki materiał został połączony z lekką okładziną drewnianą o łudząco podobnej do cegły barwie. Do elewacji dobrano dachówki w bardzo podobnym kolorze.

Stodoła w Ramiszowie, zdj. Jabraarchitects

 

Dom został klasycznie podzielony na dwie strefy: wspólną i sypialną. Na parterze, rozciągając się od jednego dużego przeszklenia do drugiego, ciągną się pomieszczenia dzienne, salon, kuchnia, jadalnia i łazienka. Na kondygnacji zaś znajdują się trzy sypialnie, łazienki oraz garderoby domowników. W prywatnych pokojach również zadbano o doskonały dopływ światła, stosując niestandardowe, kontrastujące ze sobą rozwiązania – przeszklenie w formie nowoczesnego ekranu, odznaczającego się na rudej elewacji budynku, czy też zastąpienie części materiałów konstrukcyjnych poddasza szkłem.

Stodoła w Ramiszowie, zdj. Jabraarchitects

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.