Ekologiczna wieża w Dallas

Ekologiczna wieża w Dallas

Panorama Dallas, zdj. dmagazine.com

Liczby jasno wskazują na to, że jakość powietrza w Dallas w stanie Teksas nieustannie się pogarsza. Według pomiarów zawartość dwutlenku węgla w powietrzu wzrosła tam dwukrotnie od roku 1990.

Firma Rastegar Property Company ogłosiła plany budowy najwyższej zielonej ściany w Ameryce Północnej. Pionowy ogród powstanie w ramach 26-piętrowej wieży w Dallas. Zrealizowanie projektu daje spore nadzieję na poprawę jakości powietrza w mieście: 40 000 posadzonych na fasadzie budynku roślin wychwyci ponad 1600 funtów dwutlenku węgla i wytworzy 1200 funtów tlenu rocznie.

Projekt zielonej wieży, zdj. Rastegar Property Company

Budynek został zaprojektowany przez biuro Solomon Cordwell Buenz Studio jako szklana wieża o nieregularnym kształcie, przypominającym pień drzewa. Inwestycja powstanie na McKinney Avenue. „Ten projekt jest dla mnie bardzo osobisty, ponieważ wychowałem się w Dallas. Moja żona Kellie i ja zawsze marzyliśmy, aby być częścią Dallas w sposób i poprawić jakość życia jego mieszkańców. Dzięki jasno określonej wizji i wyznaczonym celom, ten projekt wniesie nową jakość na rynek nieruchomości w Dallas, co pozytywnie wpłynie na społeczność […] –powiedział Ari Rastegar, założyciel i dyrektor generalny Rastegar Property Company.

Projekt zielonej wieży, zdj. Rastegar Property Company

Aby utrzymać roślinność w dobrym stanie i umożliwić jej oczyszczanie miejskiego powietrza, architekci wybrali system zielonych ścian Zauben, wykorzystujący nowoczesną technologię do monitorowania potrzeb roślin oraz dostosowywania do nich poziomu wilgoci i oświetlenia.

 

zdj. dmagazine.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.