Ekologiczne miasto w RPA. Przyszłość budownictwa

Ekologiczne miasto w RPA. Przyszłość budownictwa

The Parks, zdj. URB

URB ujawnił plany rozwoju najbardziej zrównoważonego miasta Afryki, które może pomieścić aż do 150 000 mieszkańców. Miasto nazwane The Parks ma wyprodukować 100% energii, wody i żywności na miejscu za pomocą biokopuł, generatorów zasilanych energią słoneczną i biogazu.

Projekt o powierzchni 1700 hektarów obejmie ośrodki mieszkalne, medyczne, turystyczne i edukacyjne. Zaawansowane technologie i doskonałe projektowanie zostały połączone, aby ożywić gospodarkę RPA i pomóc krajowi w prężnym rozwoju. Projekt zakłada połączenie 12 biofilnych obszarów o mieszanym przeznaczeniu, które zaoferują mieszkańcom różnorodne usługi – od mieszkalnictwa, poprzez handel, aż po kulturę i kontakt z naturą.

The Parks, zdj. URB

 

Pięciokilometrowy zielony „kręgosłup” połączy całą strukturę i ułatwi poruszanie się po mieście pieszo, rowerem lub nowoczesnymi pojazdami elektrycznymi. W parkach znajdą się pola upraw wykorzystujące słoną wodę – mieszkańcy będą mogli sadzić w mieście warzywa i owoce, dzięki czemu miasto stanie się częściowo samowystarczalne pod względem żywności. Odpady organiczne produkowane przez mieszkańców wesprą produkcję biogazu – dodatkowego ekologicznego źródła energii. Aby zminimalizować emisję gazów do atmosfery, część budynków zostanie stworzona za pomocą drukarek 3D. Odpowiedzialni za projekt architekci i urbaniści utrzymują również, że zużyty olej spożywczy z restauracji i kuchni będzie przetwarzany na biodiesel i wykorzystywany jako paliwo przy budowaniu kolejnych części projektu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.