Ekologiczne wieże na Broadgate

Ekologiczne wieże na Broadgate

2 Finsbury Avenue, zdj. 3XN

Duńskie studio architektoniczne 3XN opublikowało swoją propozycję kompleksu biurowego 2 Finsbury Avenue w centrum Londynu. Jeśli propozycja zostanie zatwierdzona i wydane zostaną pozwolenia na rozpoczęcie prac, zastąpi ona dwa planowaną w tym miejscu już od lat 80. budowę kompleksu biurowego projektu Petera Foggo, brytyjskiego architekta.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wdzięczni, że zostaliśmy wybrani do zaprojektowania 2 Finsbury Avenue na Broadgate w Londynie Wspólnie z British Land opracowaliśmy projekt, który pokazuje, że ambicje architektoniczne i rozwojowe mogą łączyć się w biurowcu przyszłości” – mówi  założyciel 3XN, Kim Herforth Nielsen.

2 Finsbury Avenue, zdj. 3XN

W skład nowego planu 3XN wchodzą dwa budynki – 35-piętrowa wieża wschodnia i nieco niższa, bo 20-piętrowa, wieża zachodnia. Wieże zostaną połączone 12-piętrową bazą, która znacznie ułatwi przemieszczanie się po budynkach. „Projekt łączy indywidualne miejsca pracy z różnorodnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi przestrzeniami rekreacyjnymi, które sprzyjają dobremu samopoczuciu i interakcjom społecznym oraz inspirują ludzi do wzajemnej współpracy i twórczej pracy” – mówią architekci, podkreślając „ludzki” aspekt projektu.  Dodają, że oprócz wygodnych miejsc do pracy i rekreacji dla pracowników, kompleks zaoferuje również atrakcyjne miejsca publiczne, restauracje oraz sklepy.

2 Finsbury Avenue, zdj. 3XN

Według 3XN i British Land, inwestycja została zaprojektowana tak, by nie całkowicie zapobiec emisji dwutlenku węgla, zarówno podczas budowy, jak i eksploatacji. Firmy deklarują użycie materiałów niskoemisyjnych, materiałów z recyklingu oraz badanie pasywnych strategii projektowania.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.